Olemme ihmetelleet sellaista Mikrosoftin alennusta, jota ei saakaan tuotetta ostaessaan heti, vaan siinä pitää antaa pankkitilinumerosi, jonne mahdollinen alennus (10 euroa) sitten ohjataan.
Ei kyllä tulisi mieleenkään antaa mitään pankkitilinumeroaan kenellekään amerikkalaiselle firmalle ei kenellekään muullekaan.
Miten mahtaa kuluttajaneuvoja suhtautua tällaisiin alennusten antajiin ...
HALUAA TILINUMEROSI ALENNUSTA VASTAAN
4
568
Vastaukset
- Alennustapa
Missäs tuollainen alennustapa on? Ei ole sattunut kohdalle.
Mutta miksi et voisi antaa tilinumeroasi. Tilinumeron antamisella ei ole mitään merkitystä, koska pelkällä tilinumerolla ei kukaan, edes se "amerikkalainen" , ei pysty tekemään yhtikäs mitään vahinkoa.
Jos noin ajattelet, niin etkö ole koskaan ihmetellyt, että yritykset jakavat tilinumeroaan kaikille. Katsoppa vaikka mistä laskustasi. Eikö niissäkin ole tilinumero? Ja ihan vapaasti levitettävissä.- nettikameroita
näitä kyseisiä alennustuotteita, Mikrosoft antaa alennuksen tuotteelleen vasta kun saa asiakkaan tilinumeron. Minusta se ei ole oikein moraalista Mikrosoftilta.
Rikollisetkin kysyvät aina ensiksi tilinumeroasi... - Totuus....
nettikameroita kirjoitti:
näitä kyseisiä alennustuotteita, Mikrosoft antaa alennuksen tuotteelleen vasta kun saa asiakkaan tilinumeron. Minusta se ei ole oikein moraalista Mikrosoftilta.
Rikollisetkin kysyvät aina ensiksi tilinumeroasi...Jos tietää pelkän tilinumeron, niin sillä et sinä, eikä kukaan muukaan, voi tehdä mitään hallaa sinulle.
Lue uudelleen edellisen vastaus. - Niin nr. 55592
nettikameroita kirjoitti:
näitä kyseisiä alennustuotteita, Mikrosoft antaa alennuksen tuotteelleen vasta kun saa asiakkaan tilinumeron. Minusta se ei ole oikein moraalista Mikrosoftilta.
Rikollisetkin kysyvät aina ensiksi tilinumeroasi...Mutta voit ostaa tuotteen kaupasta ilman tilinumeroasi - missä ongelma?
Vastaavanlaisia kampanjoita on ollut muillakin kuin Microsoftilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1232668- 1692098
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1231351Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos631316- 981311
HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp
Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio301197En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k771161Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik351142Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.451129Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉841078