Olemme ihmetelleet sellaista Mikrosoftin alennusta, jota ei saakaan tuotetta ostaessaan heti, vaan siinä pitää antaa pankkitilinumerosi, jonne mahdollinen alennus (10 euroa) sitten ohjataan.
Ei kyllä tulisi mieleenkään antaa mitään pankkitilinumeroaan kenellekään amerikkalaiselle firmalle ei kenellekään muullekaan.
Miten mahtaa kuluttajaneuvoja suhtautua tällaisiin alennusten antajiin ...
HALUAA TILINUMEROSI ALENNUSTA VASTAAN
4
593
Vastaukset
- Alennustapa
Missäs tuollainen alennustapa on? Ei ole sattunut kohdalle.
Mutta miksi et voisi antaa tilinumeroasi. Tilinumeron antamisella ei ole mitään merkitystä, koska pelkällä tilinumerolla ei kukaan, edes se "amerikkalainen" , ei pysty tekemään yhtikäs mitään vahinkoa.
Jos noin ajattelet, niin etkö ole koskaan ihmetellyt, että yritykset jakavat tilinumeroaan kaikille. Katsoppa vaikka mistä laskustasi. Eikö niissäkin ole tilinumero? Ja ihan vapaasti levitettävissä.- nettikameroita
näitä kyseisiä alennustuotteita, Mikrosoft antaa alennuksen tuotteelleen vasta kun saa asiakkaan tilinumeron. Minusta se ei ole oikein moraalista Mikrosoftilta.
Rikollisetkin kysyvät aina ensiksi tilinumeroasi... - Totuus....
nettikameroita kirjoitti:
näitä kyseisiä alennustuotteita, Mikrosoft antaa alennuksen tuotteelleen vasta kun saa asiakkaan tilinumeron. Minusta se ei ole oikein moraalista Mikrosoftilta.
Rikollisetkin kysyvät aina ensiksi tilinumeroasi...Jos tietää pelkän tilinumeron, niin sillä et sinä, eikä kukaan muukaan, voi tehdä mitään hallaa sinulle.
Lue uudelleen edellisen vastaus. - Niin nr. 55592
nettikameroita kirjoitti:
näitä kyseisiä alennustuotteita, Mikrosoft antaa alennuksen tuotteelleen vasta kun saa asiakkaan tilinumeron. Minusta se ei ole oikein moraalista Mikrosoftilta.
Rikollisetkin kysyvät aina ensiksi tilinumeroasi...Mutta voit ostaa tuotteen kaupasta ilman tilinumeroasi - missä ongelma?
Vastaavanlaisia kampanjoita on ollut muillakin kuin Microsoftilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k1393156Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel702190Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä102147Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien701866Jos voisit kysyä
Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?1551682Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi241566Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k101273Pesäpallo rulettaa
Hehkutin täällä aikaisemmin Mansen naisten joukkueen Suomen mestaruutta. Jostain kumman syystä kirjoitustani ei enää löy31133Lamppu syttyi
Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️751085- 801031