Roskapostittaja liikkeellä

Joku näemmä tehtailee roskapostauksia oikein kunnolla. Tällaiset henkilöt pilaavat keskustelupalstat ja pitäisi kokonaan sulkea ulos. Luultavasti joku lapsellinen kakara.
259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Totta, tämän palstan kirjoittelusta tuntuu pääosin vastaavan yksi roskapostittaja, jonka tarkoitus ei ole keskustella vaan sabotoida keskustelua. Taitaa olla sama pelle, josta täällä on jo aikaisemmin kirjoiteltu.

Äänestä
  • Olisko se punikki mies !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


roskaa, roskaa kirjoitti:

Joku näemmä tehtailee roskapostauksia oikein kunnolla. Tällaiset henkilöt pilaavat keskustelupalstat ja pitäisi kokonaan sulkea ulos. Luultavasti joku lapsellinen kakara.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu