Minä SAK-herra Heinäluoma poistin omin käsin rikkailta varallisuusveron ja ihmettelen nyt, että kuka näitä veroja maksaisi?
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/12/1014756
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/12/1014756
Vastaukset 4
Vanhimmat
oliko se lähes satamiljoonaa .on kerätty iät ajat varoja ja kertynyt on.
hyvä niin ,mutta jos ei näitä varoja käytetä heille kelle ne kuuluu .kun ajanpäästä ei heitä ole .
kuka sitten ne perii .
sotaveteraanien lapset vai mikä se on perimisjärjestys .
rikkailta pois verot sanoi Heinäluoma. On parempi verottaa köyhiä, koska se on ihan sama onko niillä muutama euro enemmän vai vähemmän.
Katainen poisti yritysten kelamaksun miljardi euroa ja nyt haluaa vähentää yhteisöveroa yrityksiltä 500 miljoonaa. Kertokaa viisaat millä korvataan nämä 1,5 miljardia joka vuosi. Tämä on röykein tulonsiirto suomen historiassa köyhiltä rikkaille. Tämä raha voidaan vain ottaa köyhiltä kun katainen on sanonnut etti rikkaiden veroa nosteta. Tuo sata miljoonaa on kuin hyttysen ininää Kataiselle kun miljardit viuhahtavat rikkaille.
heh heh Ay-liike sopi kelamaksun poistamisesta EKn kanssa. Mitäs siinä sitten teet. Turha yrittää valehdella.