Oon tossa katellu että ABC:llä bensa aikas edullista.
Kun sieltä saa noita bonuksiakin.
Mutta kuinkas laadukasta tämä bensa on? Onko kellään faktatietoa mistään testistä?
ABC bensan laatu?
13
2070
Vastaukset
- mmm.
Tuossa alempana samaa asiaa:
Hei
Kiitos palautteestanne!
ABC-asemille polttonesteet hankitaan oman hankintayhtiömme North European Oil Trade Oy:n kautta. Tällä hetkellä kaikki ABC-asemilla myytävät polttonesteet ostetaan Neste Oil:lta.
Osalla ABC-asemista on kuitenkin vielä muiden öljy-yhtiöiden tunnuksilla oleva mittarikenttä. Näiden asemien polttonesteet toimittaa silloin kyseinen öljy-yhtiö.
Tervetuloa ABC-asemille!
Heidi Hirvelä
SOK ABC-ketjuohjaus - bonpon
Järkipoikana minä ainakin oikein valikoimalla valikoin kaikkein kalleimmat tuotteet ja palvelut, siten saan hujjasti poonuksia.
Ps. Kakkonen mitään pisneksistä tiijä!- -95E-
Minä ostan ABC:ltä koska bensa on Suomen halvinta.
- Autoilija Aatu
Tankkasin tänään matkani varrella ABC:lla Tampereella ja hinnat olivat seuraavat:
95E 1,249 € (ja Diesel 0,949 €).
Toki tästä tolppahinnasta sain sen 5.5% (bonus) pois eli nettohinnaksi litraa kohti jäi 1,18 € 95E:stä.
En sitten tiedä olisiko jossain ollut halvempaa, mutta ei sitä etsimäänkään viitsi aona lähteä. - S-asiakas
Autoilija Aatu kirjoitti:
Tankkasin tänään matkani varrella ABC:lla Tampereella ja hinnat olivat seuraavat:
95E 1,249 € (ja Diesel 0,949 €).
Toki tästä tolppahinnasta sain sen 5.5% (bonus) pois eli nettohinnaksi litraa kohti jäi 1,18 € 95E:stä.
En sitten tiedä olisiko jossain ollut halvempaa, mutta ei sitä etsimäänkään viitsi aona lähteä.se alennushomma automaatissa? Eli syötänkö vihreän kortin mihin jos tannkkaan setelillä?
Toimiiko pelkästään luottokortilla? - siinä kun
S-asiakas kirjoitti:
se alennushomma automaatissa? Eli syötänkö vihreän kortin mihin jos tannkkaan setelillä?
Toimiiko pelkästään luottokortilla?Abclla ensin bonarikorttia ja sitten setelit tai jos S-pankin pankkikortti niin pelkästään sillä (saa sen 0,5% maksutapaetua).
- -98E-
-95E- kirjoitti:
Minä ostan ABC:ltä koska bensa on Suomen halvinta.
varmasti ole suomen halvinta. Kylmä Teboililta saa yleensä vielä halvemmalla ja joiltakin St1 asemilta.
Monella aapeeseellä on ihan yhtä kallis ku Nesteellä tai Shellillä ellei sit jopa kalliimpikin!
Harvoilta ABC: asemilta saa halvempaa pensaa ko muilta asemilta. - ABCJKL
-98E- kirjoitti:
varmasti ole suomen halvinta. Kylmä Teboililta saa yleensä vielä halvemmalla ja joiltakin St1 asemilta.
Monella aapeeseellä on ihan yhtä kallis ku Nesteellä tai Shellillä ellei sit jopa kalliimpikin!
Harvoilta ABC: asemilta saa halvempaa pensaa ko muilta asemilta.21.1.2010 sai 95E:tä Keski-Suomen ABC-asemilta nettohintaan 1,273 €/l.
Jos joltain "kylmältä Teboililta" saa halvemmalla niin tankkaa toki siellä. - Laatu vai raha
Autoilija Aatu kirjoitti:
Tankkasin tänään matkani varrella ABC:lla Tampereella ja hinnat olivat seuraavat:
95E 1,249 € (ja Diesel 0,949 €).
Toki tästä tolppahinnasta sain sen 5.5% (bonus) pois eli nettohinnaksi litraa kohti jäi 1,18 € 95E:stä.
En sitten tiedä olisiko jossain ollut halvempaa, mutta ei sitä etsimäänkään viitsi aona lähteä.Viisi ja puoli prossaa...! Tolla kertymällä sun täytyy olla (ylätason) duunissa SOK:lla, muut ei sitä elävässä elämässä saa. Tai korkeintaan höperöt, joiden eläke menee suoraan S-Marketin kassalle.
Tienaan sen verran, että tuohonkin prosenttiin ehkä pääsisin, jos haluaisin, jos kaikki ruokaostokseni tuohon puotiin pistäisin. Kuitenkin, EI, SOK:lle, ei jumalauta, ...ei ikinä.
- jusdt
"Mutta kuinkas laadukasta tämä bensa on?"
eiköhän se ole standardin mukaista 95E-bensiiniä, mitä henkimaailman asioita kuvittelet "laadukkuudella" :D- laadukasta bensaa
Abc llä ainoana luomubensaa.Fortum myy luomu sähköä, ja älkää vaan itäsuomalaiset tankatko rajan takan venäjän bensiini hajottaa moottorin.Muistakaa ostaa lisäksi Luomu kinkku kun on joulu tulossa ja porkkana laatikon kyljestä on syytä katsoa että se on varmasti luomuporkkanasta tehty.Vältelkää halpoja kauppaketkuja kuten Lidel siellä myydään ainoastaan Suomalaista kinkkua S-marketeista voi ostaa tanskalaista.
Vältelkää hakemasta Virosta alkoholia siellä on Suomalaista Kossua ja kaljaa halvalla mutta niihin on lisätty
se kuuluisa r pullonpohjaan joka aiheuttaa perheriitoja ja se ei ole joulunaikaan suotavaa.Näin toimimalla
saadaan itsellemme kevyt olo ei ainakan rahapussi perstaskussa paina.
- jgpiajgikgj
Suomessa myytävien polttoneisteiden laatu on erittäin tarkkaan määritelty, joten eroa niissä on oikeastaan aseman nimi missä tankkaat.
- M58A
...sitä se on Suomessa. Sitä et saa itänaapurissa...
Säästät enemmän kun rikot autosi itse, etkä aja sinne saakka...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työttömyys on kasvussa - Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa
Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa. Työttömyys on kuitenkin kasvussa. Mitä itse aja3462761Mikä piirre on kasvoissa tärkein?
Mikä piirre on kasvoissa tärkein kun valitset seuraa itsellesi?1201529Suurimman myrskyilyn jälkeen
vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul481370Mikä häpeä Haapaveden kaupungille
Avin huomautuksen mukaa hoitoyksikkö on ollut monin osin lainvastainen. Huomautettavaa on monista asioista. Miten Haa57976Ruumis kanavassa
Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan15964Tojotamies törttöili taas auton eteen
Ja taas joku Tojotapappa vähät välitti liikennesäännöistä ja kääntyi viitostietä ajaneen auton eteen tänään, tällä kerta27924En sano tätä pahalla
Mutta olihan meillä aika reippaasti ikäeroa ja aivan erilaiset elämäntilanteetkin. En vaan jotenkin tajunnut sitä aiemm78889Ei mitään menetettävää
Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo149888- 80878
Tiedättekö miksi mies on olemassa?
Lisääntymistä varten. Ei mitään muuta hyötyä. Jos nainen voisi lisääntyä ilman miestä, luuletteko miehet että naiset tar205829