Pakkasia on luvattu 2 viikon ajaksi, pakkanen on kokoajan kiristymään päin, lumetusta on päästy jatkamaan tänään iltapäivällä, tarkoitus on saada vähintään 12 rinnettä parkki jouluun mennessä. Lumilaakso on muuttunut lähes täysin, se on nyt lapsiperheille sopiva ja oikea valinta mennä harjoittelemaan laskemista, takarinteiltä löytyy nyt yli 6 lapsille sopivaa mäkeä kun kaikki hyppyrit ja reilit on siirretty ja viety eturinteiden puolelle. :) Ei pidä myöskään unohtaa uutta mattohissiä lastenrinteen yläosassa, myös uusia laavuja on tullut eri puolille keskusta, ja edellisiä on paranneltu. Tervetuloa tahkon talveen!
PS. HYVÄÄ JA RAUHALLISTA JOULUA JA ENNENKAIKKEA TURVALLISTA UUTTAVUOTTA 2010!!
TAHKOLLE TULOSSA HYVÄT KELIT JOULUKSI!
5
242
Vastaukset
- suksi tahkolle
täällä tullut 20cm puti valkeaa luonnonlunta 2 päivän aikana, rinteitä auki 10 kpl ja kova meno päällä!
- murtsikka-martta
Murtsikkaa täysisi päästä hiihtämään tammikuussa, kuinkahan käy?
Onko järvi jo jäässä?
- EITAHKOLLE
Onko tahkolla loppumassa rahat ja asiakkaat kun pitää täällä mainostaa ilmaiseksi kokoajan,kun en ole kuullut tai nähnyt muualta tahkon mainoksia? Onko teille muut hiihtokeskukset uhkia kun yritätte haukkumalla saada muilta itsellenne asiakkaita,mutta tuo kehumiminen on jo liikaa kenelle tahansa,keskittykää jo muihin asiohin niin ehkä se alkaisikin tuottaa tulosta eikä muiden haukkuminen.
- tahko on nolo
olemaan täysin kusessa. Miljoona investoinnit valuvat hukkaan. Asiakkaita on pakko alkaa vetämään myös keskustelupalstoilta. Tuskin uppoaa nuo valheet keneenkään.
- taveli
tahko on nolo kirjoitti:
olemaan täysin kusessa. Miljoona investoinnit valuvat hukkaan. Asiakkaita on pakko alkaa vetämään myös keskustelupalstoilta. Tuskin uppoaa nuo valheet keneenkään.
Minua tämän yhden (?) kirjoittajan jutuissa käy vain yksi asia ikäväksi: hän omilla jorinoillaan saa Tahkon maineen aika heikoksi. Ainakin tällä keskustelupalstalla.
Siis eihän Tahkossa ole mitään. Hyvä, keskikokoinen paikka keskeisessä Suomessa. Mukava käydä ja olla vähän pitempään.
Mutta yhtä paikkaa, olkoon nyt esimerkiksi Tahkoa, ei kannattaisi mainostaa haukkumalla Rukaa, Himosta ja Lappia. Siinä jää suuhun paskanen maku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1672794
- 2012067
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.501862- 711766
- 921648
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91521- 811224
- 811080
- 951039
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes1961020