Onko pääkaupunkiseudulla

muita valtuutettuja mercedes-benz huoltoja kuin veho?,olen aikeissa ostaa kakkosautoksi w124 ce mersun ja ajattelin kysyä teiltä jotka olette asiantuntioita että löytyykö kokemuksia hyvästä huollosta josta kehtaisi ottaa leiman huoltokirjaan useammminkin?, kiitän etukäteen asiallisista vastauksista!
2565
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mielestäni ei noin vanhan auton kanssa kannata käyttää Vehoa, koska se on erittäin kallis ja käyttää alkuperäosia (kalliita). Pk-seudulla on vaikka kuinka paljon hyviä ja kokeneita Mersun korjaajia, joilla hinnat on 50% halvemmat ja käyttää samoja osia kuin Veho mutta niitä vaan ei kutsuta "alkuperäosiksi" vaikka sitä käytännössä ovat valmistajan nimeä myöten.

Äänestä

mikähän sulla on ykkösauto? Onko kakkonen ykkönen vai kuin, sopis varmaan muillekin osastoille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Alpina kirjoitti:

muita valtuutettuja mercedes-benz huoltoja kuin veho?,olen aikeissa ostaa kakkosautoksi w124 ce mersun ja ajattelin kysyä teiltä jotka olette asiantuntioita että löytyykö kokemuksia hyvästä huollosta josta kehtaisi ottaa leiman huoltokirjaan useammminkin?, kiitän etukäteen asiallisista vastauksista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu