Missä ihmiset liikkuvat uutena vuotena? Olisi kiva bilettää paikassa, joka ei olisi tyhjänä kello yhteen saakka yöllä... kuten esim. Z1. Onko "uusi" / "vanha" Oscar suosittu? Rammari?
Uuden vuoden menopaikka?
Nimmareita 1234
4554
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Itse tulee varmaan käytyä pikapikaa oscarissa. Taitaa teinibaari Harrison olla tupaten näyttä yleensä jo varsin aikasiin.
Tämmönen lisäkymysys nyt kun tuli mieleen niin tietääkö kukaan mikä tämä rokkarin kohtalo nyt on? Paikkahan on ollut kiinni jo pitkään mutta mitään uutta toimintaa ei ole tullut ja mitä viimeks tuli tepasteltua ohi niin huomasimme että taitaa olla kaikki pöydät,lasit,tiskin ja kaikki aivan niinkuin ennen kiinni pistämistä,paitsi että valot ei pala ja porukka puuttuu... Itse pidin rokkarista erityisesti musiikin takia, ja siellä tuntui aina saavan istumapaikan, harrisonista en pidä pätkääkään kun useimmiten pääsee vaan seisomaan tungoksessa. Myös uudessa oscarissa vaikka on väljempää niin joskus mennyt seisoskeluksi kun ei riitä pallia persiin alle.
Olisko se rokkari menny kiinni kun oli liikaa niitä tyhjiä istumapaikkoja??
Ei itse näin sen lähinnä niin että siellä oli niitä vaan niin paljon että aina oli paikkoja,toisin kuin näissä muissa on pari jakkaraa, sohva ja meininki "nopeimmat elää". Mutta kiinni on eikä mitään voi, ihmettelin vaan tuota että "jännä" tyyli lopettaa toiminta jättämällä kaikki niille paikoilleen mitä olivat vielä paikan ollessa auki.
Tietysti onhan täällä näitä baareja tämän kokoiseen tuppukylään aika reilusti, huono puoli vaan että suurinosa räkälöitä ja kunnon rock mesta puuttuu.
Oscarista kertoivat taannoin, että "Rokkarin" paikalle on tulossa jotain ihan muuta toimintaa (tilat vuokrattu ihan muuhun kuin baaritouhuun). Sanoivat myös, että Rokkari suljettiin kun kaupungissa on ylikapasiteettia yöelämän suhteen. Oletan, että Rokkarin tilat on menossa toimisto tms. käyttöön ja epäilen, että sekin tieto on jo vanhaa kun kulmalla ei ole mitään tapahtunut. Mutta baaria ei ainakaan tule.