tsekkailin kaupan tarjoushyllyä siellä oli Large kondomipaketteja tarjouksessa ellei peräti poistotuotteena. Huonosta menekistä voi päätellä isomunaisia olevan vähän / tai ainakin kaupan asiakkaissa.
Ei tullut mieleen silloin katsoa mittoja mikä on LARGE ettei tavallinen mahdu.
Olisipa jättitattinen panomies olisi saanut edullisesti vuoden kortongit.
Ei tullut mieleen silloin katsoa mittoja mikä on LARGE ettei tavallinen mahdu.
Olisipa jättitattinen panomies olisi saanut edullisesti vuoden kortongit.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Large- ja Extralarge-kortongit on n. 20 senttiä pitkiä, kun normaali kortsu on jotain 18 cm. Ympärystä on isoissa kumeissa puolisen senttiä enemmän kuin normeissa. Ja sittenhän on nämä Magicit - taitaa olla suomipojujen suosituin merkki - jotka ovat vielä tavallistakin lyhyempiä ja ahtaampia.
jos haluaisi iskeä myyjiä ostaisi Largeja ja menisi sitten kaupan pikkujouluihin keräämään valheen satoa.
se on aasialainen valmiste meille pikkumunille
http://www.omakuva.org/galleria/thumbnails.php?album=lastup&cat=-24
Riittääkö tuo?
http://www.kondomikuningas.fi/wpt/view/durex/king-size-27118/
näemmä kuten sukka kaupoissa hinnat ja koot.
Se ero normaalin ja ison kumin välillä ei ole iso, mutta kuitenkin senverran, että koko homma ei mene tappeluksi sen kanssa että saako kumin päälle vai ei. Hyvä keksintö mielestäni, mutta noita ei ole kovin paljon tarjolla, ikävä kyllä.
kortonkeja halvalla,menivät riekaleiksi kesken paneskelun.Sen seurauksena esikoiseni sai alkunsa.
Itselläni on yli 15cm ympärysmittaa ja iso terska, niin nuo tavalliset kondomit on liian kapeita. Pituus riittää ja onhan se puristus ihan mukava, mutta kyl on helpompaa rullata päälle esim. tuollainen 57mm leveä :)
mulla on kauhee terskajuustoinen esinahka, just niinku sullaki. siitä sais ommeltua vaikka kaksikin intiaanikanoottia ja muutamat mokkasiinit jos vaan osais. Naiminenhan tällä ei onnistu, mutta ei se haittaa kun en saa koskaan pillua kun olen ruma ja haisen niin paljon mulkulle.
No mulla kans se ongelma ettei mene normikortsut päälle, ku niin paksu kyrpä.
Se on vähän sama ilmiö kun yrittäis läskille ihmiselle pukea sukelluspukua jossa ei ole vetskaria.