Mikä tilanne nyt?

Vieläkö jengi sairastaa sorkkanuhaa? Joko rupee olee ohi?
8257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

jotka yhä sairastaa tautia eli ollut päällä jo kohta pari kuukautta. Sitkeä on joillakuilla. Jos saa kuumeettoman keuhkokuumeen taudista se on tosi paha juttu.

Äänestä
  • höyryhengittää Karmolistippojen avulla.

    Äänestä

  • Esim. simvastatin sen aiheuttaa ja kestää vielä kauan jälkeenpäin, vaikka kuurin lopettaa siihen paikkaan.

    Äänestä

Onko porukkaa viel kipeen?

Äänestä
  • Ei oo, ei oo ollukkaa ainakaan täällä etelässä.Mitä nyt pohkeet vähän jumissa. Lie otettava nöfpiikki pohkeiden parantumiseen.

    Äänestä

  • seitsemättä viikkoa. Jotkut sairastaa ja jotkut vaan kirjottelee sianpaskaa.

    Äänestä


Toi oli kyllä hauska "sorkkanuha" paras mitä oon kuullu/lukenut, paljon persoonallisempi kuin pussanuha tai sikatauti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peelo1 kirjoitti:

Vieläkö jengi sairastaa sorkkanuhaa? Joko rupee olee ohi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu