Nyt häipyi palstoilta perussuomalaisten paras vaalivankkureiden vetäjä - Kai Vikkelin. Asiattomuuksilla aliarvioitiin niin rankasti kansalaisten oikeustajua, että herja kääntyi itseään vastaan. Tämän kaitsu kohtalaisen fiksuna miehenä ymmärsi ja vaikeni. Saa nähdä pitääkö lupaus.
Näkemiin kaitsu
Mirja Vantaalta
10345
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
vain yksi nimimerkki, jos sitten sekään.
Kainuussa muuten yli puoli metriä lunta ja luistava keli. Passaa perussuomalaisten hiihdellä, olivat sitten minkä puolueen kannattajia hyvänsä ;o)
Eipä tule duunarille humanistikaitsua ikävä. Taitaa olla jonkun puolueen eduskunta-avustaja, kun on pystynyt jatkuvasti keskellä päivää herjailemaan, toisin kun me duunarit, joille viikonloput ja illat suovat saman ilon. Nuku hyvin Kai ja pidä lupauksesi niin kuin Halme.
pidä lupauksesi niinkun halme? haluat vissiin että kaitsu tulee takaisin kirjoittamaan. halmeen lupaukset ja niiden pitämiset tiedetään.
itke en, kun loppuu tää.
Olet Timo Soinin hännänkantaja täällä. Siis jonkinlainen kiipijä. Jää omaan arvoosi ja myös sinun "ohjatut" kirjoittelusi.
sovinisti. Pienipalkkainen , rehellistä työtä tekevä nainen tuskin " kiipeää " mihinkään.Elätän itseni työllä, enkä saa tukia. Poliittisista asioista ajattelen itse.
Onko politiikka miesten laji? Aatetoverisi Jupe sanoi niin. Minusta tuo on sovinismia jos joku.
Mikset naisena äänestä naista?
siksi valitsin Soinin. Kun yhtä hyvä nainen löytyy, äänestän häntä. Jupe olkoon Jupe.
Mikset suutu Jupen sovinismista? Perussuomalaiset saavat olla sovinisteja mutta perussuomalaisten arvostelijat ei?
"Koska olet Perussuomalainen, kaikki syntisi on anteeksiannettu."