äsken leffa Shooter.... ja lopputekstit niin pienenä, ettei niitä nähnyt.?? Onkos esittäjällä mitään velvollisuuksia näyttää niitä tekstejä tai ei - vai ihan sama. ELI, tuossa lopputekstit aivan minikoossa ja sivuun tuli nelosen mainokset seuraavaksi tulevista ohjelmista. Mutta mikäs siinä, jos ei elokuvan omistajan oikeuksia haittaaa..hehee..
lopputeksteistä viis, Shooter
ertertert
2335
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Missä määritellään kuvan koko ruudussa, voisi varmaan ajaa leffan vaikka postimerkin kokoisena keskellä ja laidat täyreen mainoksia.
Tapa on tuo. Discoveryllä on tapana mainostaa seuraavaksi tulevaa ohjelmaa ruunun yläreunaan sijoitetulla, puolet kuvasta peittävällä bannerilla ja taitaa niin tehdä Nelonenkin, tosin paljon pienemmällä tekstillä.
Nykyään löytyy boksit ja digit sun muut rekkuleet, tulevat ohjelmat löytyy kyllä helposti napin painalluksella. Ei tarvitse etsiä esimerkiksi sanomalehteä käsiinsä. Ei vain jaksa käsittää tuota nykyistä tyyliä, kun kesken ohjelman aletaan hehkuttaa tulossa olevaa. Miksei voi vain reilusti odottaa mainoskatkolle?