Soini menossa

Pyydetty sinne !

Voiko kieltäytyä.

" F1 " kuski Soini. Passaisi jatkamaan edelleen tyhjänpuhumista sinnekkin.
2106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuo on aika mielenkiintoinen ajatus. Voihan sitä kuvitella että Soini ryytyy valtakunnan pellenä olemiseen ja selestämiseen, oikukkaan ja epämäärtäisen laumansa johtohahmona. Ehkä hän joskus haluaisi kokeilla siipensä oikeana poliitikkona. Hän on kuitenkin sivusta seurannut sitäkin hommaa aika pitkään, mutta häneltä on puutunut oikeat puitteet, eli oikeeta ja uskottavaa puoluekoneistoa.

Ja kyllä SDP taitaa olla hänelle paras puolue jos hän loikkamaan ryhtyy. Se onhänen pääasialliselle kannatajakunnalle, "perusduunarit", aika luonteva ryhmä. Pääsisipä ainakin kiusallisesta "en ole rasisti, mutta..." asetelmasta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


SDP:hen ? kirjoitti:

Pyydetty sinne !

Voiko kieltäytyä.

" F1 " kuski Soini. Passaisi jatkamaan edelleen tyhjänpuhumista sinnekkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu