Kyllä tämä on tässä..Nyt olisi kerrankin mahdollisuus alkaa ajoissa rakentaa ensikautta. Ilveshän tunnetusti tarvitsee siihen hieman muita enemmän aikaa. Kukaan ei tipu, joten pelaillaan tämä pois, mutta ei kannata hakata rahaa tähän kauteen enää. Kaikki uudet hankinnatkin, jotka ehkä tulevat pitää olla väh. myös ensikauden kattavalla sopimuksella. Nyt on aloitettava sopimusten teko ensikautta varten..jatkopahveja nyt onnistuneille..Geno, Korvonen V., Myttynen, Rask, Pesonen, Kuukka, J. Pellinen...no, tässä hyvä alku ja sitten niitä uusi vahvistuksi lisäksi..
Panostus kauteen 2010-11
Ilveksenmiäs
6229
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mutta Nikke roudataan apuun..keskittyminen muualla kuin pitäisi...
Säästetään nyt tosissaan loppukausi ja käytetään ne rahat ensikauden joukkueeseen. Nyt voisi maaliinkin heittää jonkun oman junnun saamaan kokemusta. Parempi sijat 14 ja 6, kuin 10 ja 10.
ILVEKSEN KANNATTAISI ALKAA RAKENTAMAAN JOUKKUEITA KAUSILLE 2009-2010. 2010-2011. 2011-2012. EI OLE TÄLLÄSELLÄ JENGILLÄ JÄRKEÄ KAMPPAILLA SM-KULLASTA..
OMAT SUOSIKIT SM-LIIGASTA HIFK.BLUES.TPS.ÄSSÄT.LUKKO.HPK.PELICANS.HPK.
PELICANS.HPK.LUKKO.ILVES.TPS.ÄSSÄT.TPS.LUKKO.ILVES.TAPPARA.TPS.ÄSSÄT.
JA ILVES < OLISI EDES NASTA NÄHDÄ SE KUN ILVES PALAISI TAAS SM-FINAALEIHIN HIFKIÄ VASTAAN
Virran hantta sopis rosteriin hyvin, vähintään 5-v pahvi. Snaipperiksi Nurmisen kaitsu.
vai miten turkkuses ?