Voisiko joku kertoa, onko hoitolaitokseen mahdollista mennä lapsen kanssa vai sijoitetaanko mukula kenties jonnekin siksi aikaa?Ja saahan hänet takaisin?
Pelottaa vaan yksinhuoltajana sanoa ääneen ettei jaksa enää itseään ja tätä väsymystä jonka avioero, oma lapsuus ja kaiken maailman paineet ovat tuoneet.Tuntuu ettei terapiasta ole näin kotoa käsin apua vaan sitä tarvitsisi 24 h. On vaikea puhua muille, koska niitä ei ole.
Hoitolaitokseen meno
5
629
Vastaukset
- kaikki entiselleen
saanut tietoa miten asia on?Pohdin itsekin myös,että kahen muksun kanssa yksin jääneenä,en vaan jaksa..kun ketään ei vaan ole.
- lähellä/ kaukana
missä päin asutte minkä ikäisiä lapsia?
Itse olen -48, äiti -75 ja -78 mummu -05 ja -09 Vertaistukea käytännössä vosin antaa jos maantieteelisesti mahdollista. - kaikki entiselleen
lähellä/ kaukana kirjoitti:
missä päin asutte minkä ikäisiä lapsia?
Itse olen -48, äiti -75 ja -78 mummu -05 ja -09 Vertaistukea käytännössä vosin antaa jos maantieteelisesti mahdollista.kiitos vastauksestasi laitatko postia mulle [email protected]
- varamummu
kaikki entiselleen kirjoitti:
kiitos vastauksestasi laitatko postia mulle [email protected]
sähköpostia
- kaikki entiselleen
varamummu kirjoitti:
sähköpostia
vasta löytyi tämä kirjoitus..en saanu pelaamaan tota osoitetta..Muut on niin tunnistettavissa,että en viiti laittaa.Hyvä yritys kumminkin.Kiitti!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä851742Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721615Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901399Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1711321- 57915
- 48891
- 66884
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66883Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40871Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838