Nykyinen

hallitus on äänestettävä seuraavalle kaudelle. Siinä sitten selvittelevät itse aiheuttamiaan sotkuja. Monikohan luopuu vastuusta vapaaehtoisesti??
157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Samaa maata ja omia etujaan ne kaikki siellä eduskunnan taholla ajavat. Itse en äänestä pörssihuijareita ja pelureita, se on vakaumukseni. Ei ketään voi pakottaa peluriksi ja huijariksi.
Luin, miten jälleen ollaan pakottamassa työttömiä kunnille kannattavaan orjatyöhön, jossa itsemääräämisoikeus itseä koskevissa asioissa puuttuu täysin. Näin Suomessa hoidetaan työllisyysasiat.

Köyhät halutaa hengiltä. "Asumistuki määräytyy aikaisempien kuukausitulojen ja asumismenojen perusteella, jos ruokakunnan kuukausitulot eivät ole nousseet vähintään 300 euroa kuukaudessa ja jos asumismenoissa ei ole tapahtunut vähintään 50 euron muutosta" Asumistukilaki 3 §, 6 §, 15 §, 23 §.
Edellinen tarkoittaa sitä, että jos vuokra "ei kohoa vähintään 50 euroa/kk:ssa, asunistukea ei kuulemma tarvitse tarkistaa. SE ei ole kannattavaa Kelalle. Ei siellä mietitä, mistä rahat löytyvät ruokaan, kun kelan päivärahat menevät vuokraan. Nyt eduskunan on uusittava nämä Kelan internetin laskurit myös ajan tasalle. Ne antavat vääriä ohjeita ja neuvoja asumistukea tarvitsiville!

Joensuussa kaupunginjohtaja oli pitänyt omat presidentin vastaanottonsa lapsille. Oli kuva oikein lehdessä ja ko. pörssijohtajalla korut kaulassa kuin presidentillä ikään. Näin jo lapsia manipuloidaan, jotta eivät oppisi inhoamaan tätä käskytysvaltaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


riistoon kyllästynyt kirjoitti:

hallitus on äänestettävä seuraavalle kaudelle. Siinä sitten selvittelevät itse aiheuttamiaan sotkuja. Monikohan luopuu vastuusta vapaaehtoisesti??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu