Suomalaiset elävät jo liian ylellisesti!

Samaan aikaan kun te SIAT täällä jauhatte joistain pakolaisista, kärsivät miljoonat ihmiset jatkuvasti yhä pahenevasta puhtaan veden puutteesta! Miljoonat kuolevat ja kituvat janoisina samaan aikaan, kun te lotraatte juomakelpoista vettä raanasta, ja KEHTAATTE vielä täällä valittaa omaa kohtaloanne! Ette häpeä, jos siis sellaiseen vielä kykenette, senkin pilallehemmotellut valkoiset ihraporsaat:



http://www.jippii.fi/uutiset/ulkomaat/?aid=126213
5477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Aloita urasi hyväntekijänä ja käy ostamassa itsellesi pari metriä köyttä. Maailma olisi heti paljon parempi paikka.

Äänestä
  • mielellään vielä metri päälle jos se vaikka sattuu olemaan hujoppi.

    Äänestä

Maailmassa on jo muutenkin liikaa ihmisiä. Luonnonvalinta karsii heikot ja värivammaiset.

Äänestä

Suomalaiset ovat ansainneet vähintään tämän elin-
tasonsa todella kovalla työllä. Käydyt erittäin
köyhdyttävät ja näännyttävät sodat ja sen jälkeiset raskaat sotakorvaukset laittoivat suo-
malaiset sellaiseen koettelemukseen ettei helposti vastaavaa löydy.
On helppo pullamössöllä ja banaanilla syötettynä
arvostella tämänhetkistä tilannetta.
Mielestäni suomalaiset eivät vieläkään ole saavuttaneet sille kuuluvaa elintasoa johtuen paljolti siitä että ei osata olla tarpeeksi kansallisesti terveesti itsekkäitä, laittamalla ensin oman maan kansalaisten asiat kuntoon.
EU:ssakin pitäisi ajaa päättäväisemmin suomalaista etua,niinhän esim. italialaisetkin ajavat sumeilematta vain omaa etuaan.
Omintakeiset uusien lakialoitteiden keksimiset olisi lopetettava,ellei siitä olisi konkreetista
hyötyä juuri suomelle. Esimerkkinä omintakeiset
hölmöt aloitteet kuten saunankiukaan katalysaattori? Myös jätevesidirektiivi ampuu yli terveen järjen! Petoeläinlaki muutettava palvelemaan suomalaisia!.

Äänestä

Se että sä voit haukkua kanssaihmisiäs tietokoneen välityksellä sioksi on selvästi sellanen turha ylellisyys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Antifasisti kirjoitti:

Samaan aikaan kun te SIAT täällä jauhatte joistain pakolaisista, kärsivät miljoonat ihmiset jatkuvasti yhä pahenevasta puhtaan veden puutteesta! Miljoonat kuolevat ja kituvat janoisina samaan aikaan, kun te lotraatte juomakelpoista vettä raanasta, ja KEHTAATTE vielä täällä valittaa omaa kohtaloanne! Ette häpeä, jos siis sellaiseen vielä kykenette, senkin pilallehemmotellut valkoiset ihraporsaat:



http://www.jippii.fi/uutiset/ulkomaat/?aid=126213

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu