Tämä nykyisin itseään pyhimyksenä pitävä roisto nimimerkiltään Työeläkeläinen on ns. uransa aikana antanut lahjuksia töitä saadakseen, nyt tämä itsensä eläkkeelle keplotellut rikollinen on vaatimassa hyvinvointi suomen lakkauttamista eikä verojenkaan maksu oikein enää huvita. KÄYTTÄKÄÄ HYVÄT IHMISET KONDOOMIA NIIN EI SYNNY ENÄÄ NÄITÄ TYÖELÄKELÄISIÄ JA T URPOJA!!
Työeläkeläinen antanut lahjuksia
***---***
39315
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Kommunismi saa Vapaat Työläiset sitä vastaan, kuten minut, antipunikin ja Työeläkeläisen.
Ei kommunismia ei ongelmia.
Vai mitä!
Ei tarvitsisi kommarinkaan itkeskellä vanhaa paskaa kainalossa miksi aate ei myy!
LUOKAT KUMISEVAT TYHJYYTTÄÄN EIKÄ TAISTELUA SYNNY!!
HOHHOOO!!
Tuon tyyliset kirjoitukset ovat kommunismin kuolinkellojen kuminaa.
Ei mitään muuta, eli periaatteessa Seireenien laulua Vapaille Työläisille!
Ole hyvä ja jatka ihmeessä!
Paska uskonnon alennustilaa on niin mukavaa katsella.
Älä kuule viitsi, Työeläkeläisellähän on iso mersu pihalla ja T Urpo käy salilla ja ei hävinnyt pörssissä vaikka kaikki muut hävisivät; mieshän on nero!
Vain varovainen piensijoittaja joka ei ota ihan kaikkia riskejä ja uskoo mitä viisaat kuten Nalle
meille julkisuudessa kertovat.
En ole harrastanut sijoittamista sitten marraskuun 2007 ja silloin ei kukaan vielä ollut hävinnyt mitään.
Muut hävisivät sen jälkeen kun minulla oli rahnat hyvässä tallessa, tosin paskakorolla mutta kuitenkin.
EN MINÄ MIKÄÄN NERO OLE
T Urpo 20.12.2009 12:46
ainoo kirjoitus mitä olet kirjoittanu on totta.
MITEN MINUN NYT KÄY ??
KAMALAA..
KAPITALISTIT TARJOAA LAHJUKSIA, KOMMARIT NISKALAUKAUSTA...
KYLLÄ KAPITALISTIT OVAT MUKAVAMPIA
Vuoden 1918 sodan sotasurmat kuolintavan ja osapuolen mukaan
Taulukossa on tietoja vuoden 1918 sodan sotasurmista eriteltyinä kuolintavan ja osapuolen perusteella.
Kuolintapa Punaiset Valkoiset Muut Yhteensä
Kaatunut 5 199 3 414 790 9 403
Teloitettu, ammuttu, murhattu 7 370 1 424 926 9 720
Kuollut vankileireillä 11 652 4 1 790 13 446
Kuollut vankileireiltä vapauduttuaan 607 - 6 613
Kadonnut 1 767 46 380 2 193
Muut kuolintavat 443 291 531 1 265
Kaikki yhteensä 27 038 5 179 4 423 36 640
mutta sota on raakaa. Valitettavasti. Ei sotaa kukaan hävitä halua, ja voittoon ainut tie on tappaminen.
sosialismi/kommunismi sitävastoin on sotatila, senvuoksi se tuo iivana höpisee sekavia....
Riistokapitalistin mielestä se paras demokratia näkyy aina kiväärinpiipun takaa.
Kisu, Sisu, Visu, Misu, neljä kissanpoikaa
pyöriskeli, leikiskeli kotipihallaan.
Äiti mirri istuskellen katsoi leikkiänsä,
kasvojansa pestessään hän neuvoi lapsiaan:
Lapsikullat, leikkikää, mut älkää menkö jäälle,
kevät sekä syksyjää niin petollinen on.
Äiti mirri työhön lähti, pienet karvapörrit
leikkimään he jäivät koko joukko vallaton.
Miu, mau, miu mau, hah hah hah hah, miu mau,
hah hah hah hah, miu mau, joukko vallaton,
vaan äidin neuvot viisaat ne kohta unhoon jäi,
ja järven rantaan juoksivat he kaikki peräkkäin.
Kisu, Sisu, Visu, Misu, neljä kissanpoikaa,
kohta jäällä liukkahalla alkoi temmeltää,
hetken vielä leikki kesti vekkuleitten pienten,
sitten aivan yllättäin murtui alla jää.
Miu, mau, miu, mau, auttakaa, oi miu mau,
auttakaa oi miu mau, mirrit vaikertaa.
Miks' äidin neuvoja me emme totelleet,
on kuolo siitä seuraus ja äidin kyyneleet.
Halli koira silloin saapui niin kuin myrskytuuli,
mirrit nosti avannosta viime hetkellä.
Mirrit kiitti Hallia, vaan tämä äkeissänsä
haukkui heitä koko matkan kotiretkellä.
Äiti mirri kyynelissään syliin heidät sulki.
Suloisimmat kyyneleet on onnen kyyneleet.
Kisu, Sisu, Visu, Misu, neljä kissanpoikaa,
äidin neuvot jälkeen sen on aina totelleet.
kapinansa jos olisi sanottu, olkaa kiltisti ja menkää kotiin ja töihin? Veikkaan jotta ei joten aivan kuin kapinan aloittaneet punaiset alkoivat tappaa muita niin heitäkin tapettiin. Sota on julmaa eikä se aatteesta parane, on parempi hoitaa vallankumouskin demokraattisesti jolloin tuloskin lienee pysyvämpi. Kommunismi ei kuitenkaan demokratian oloissa ole missään saanut sellaista enemmistöä jotta näin olisi käynyt vaan väkivaltaa on aina jouduttu käyttämään. Vain todellinen uhka oman hallinnon taholta on pitänyt kansan "kurissa" kuten olemme tänä syksynä nähneet TV ohjelmista kun on käsitelty "aidan kaatumista".
taas tappoi varmaankin enemmän...ja syyttömiä ainakin tervakoskella...
sähän oot aina pitänyt punasia barpaaneina ja mätinä mutta nyt voit kertoa omin sanoin mitäs ne valkoiset sitten olivat?
Kannabishöyryissäsi sekoilet taas näköjään oikein kunnolla ja oikein olan takaa.
Otamme nyt kumminkin osaa tuohon todella surkeaan olotilaasi.Koitahan nyt päästä eroon noista huumaavista aineista ennekuin sekoat ihan vallan kokonaan ja lopullisesti.TSEMPPIÄ!
kommunistihörhöt, eikö vaan. Nämä pienet mutta tyhmät kissanpennut ovat kuin kommunistihörhöt, joilla on intoa mutta eivät ymmärrä mitään. Ja sitten innoissaan saavat asiat sekaisin, mutta Hallikoira (kapitalisti) tulee pelastamaan ne kurjuudesta ja sen jälkeen kommunistien hörhösakki taas vähän aikaa kuuntelee viisaampia ja sitten taas juostaan heikoille jäille. Näin tämä kai menee..
Onneksi on Hallikoiria, jotka pelastavat hörhöt kurjuudestaan...
Murha-kustaatako tarkoitat tuolla kapitalistin pelastajalla?DDDDDDDD
Jos näin on kyseinen asia.Niin tuplaa heti se päivittäinen huumeannoksesi.
Olet silloin nimittäin aivan täysin toivoton tapaus.Ei me tarvita sinua yhtään mihinkään tässä nykyisessä yhteiskunnassa.
oloneuvokseksi, koska yhtään kommunistia ei ole enää pelastettavaksi.
Kommunistit ovat yksinkertaisesti kuolleet sukupuuttoon.
No, jos perustetaan sellainen kommunismin ulkoilmamuseo, jossa Teatterikorkean opiskelijat näyttelevät kommunisteja, niin silloin Hallikoirallekin aukenee näyttelijän pesti tässä museossa. Eiks tollainen ole tulossakin jonnekin entisen ddr:n alueelle vai joko se on ??
Aina hauskaa olla pittää :)
Tässä olisi varmaan ratkaisu noihin todella pahoihin huumeongelmiisi.Tsemppiä.
http://www.jyrkkahoito.com/?gclid=CLDt87Su4J4CFcmEzAodIlXYNQ
erikoistuneet pureskelemaan kommunistien luita.. Juttu ei kerro, mistä Halli niitä saa.. Mutta onhan mahdollista että se kerää niitä itse..
keskutelet näköjään pelkästään itsesi kanssa.tuo ei vaikuta kyllä ollenkaan mitenkään normaalilta.taidat olla hiukan sekaisin.
sen seurauksiin. Nyt jälkeen olemme molemmat nähneet demokraattisin keinoin päästävän vähemmin uhrauksin parempaan tulokseen ja ajanmittaan niin olisi käynyt viime vuosisadan alussakin. Aivan turhaan punaiset sen kapinansa aloittivat ja nyt syyttävät muita sen seurauksista. Niille tapahtumille ei kuitenkaan enää voi mitään joten keskitytään tähän päivään ja tässä päivässä pärjäämiseen. Sanoohan vanha sananlaskukin, että maahan kaatunutta maitoa on turhaa itkeä.
valkoiset surmasivat surutta myös syyttömiä. näin tervakoskella punaiset ja valkoiset tekivät työnsä rintarinnan
mutta ku sota loppui niin VALKOISET saapuivat tervakoskelle ja keskeuttivät työt ja VEIVÄT syyttömiä vankilaan mistä suurin osa ei palannut ollenkaan
minä en ainakaan. On hyvin vaikeaa näin jälkikäteen analysoida todellista tilannetta ja puida syitä siihen mitä tapahtui. Siitä olen varma, että molemmin puolin mentiin hieman liian pitkälle. Se kuitenkin lienee varsin yleistä sisällissodissa ja kapinoissa. Pääasia kuitenkin on onnistunut lopputulos, maastamme ei tullut sosialismin vankilaa kuten itäisestä naapurista. Siellä yritettiin noin 70 vuotta eli kolmatta sukupolvea rakentaa sosialismia ja kommunismia mutta missä se nyt on? Olisimme samassa surkeassa tilassa missä sekä Venäjä että entiset satelliitit. Kiitä luojaasi tai mitä sitten kiitätkin jotta hyvin meni kokonaisuutena. Nyt on rakennettava tätä maata ja parasta on jättää vanhat asiat sinne minne ne kuuluvat eli historiankirjoihin.
Tässä faktatietoa sotasurmista http://vesta.narc.fi/cgi-bin/db2www/sotasurmaetusivu/main
http://vesta.narc.fi/cgi-bin/db2www/sotasurmaetusivu/main
nytkö asiat pitää jättää historian kirjoihin ku valkoisten puolelta löytyy myös murhaajia???
ja itsehän viljelet tääl noita historian asioita oikein olan takaa
vai missä ..
ne on tuomittu ja tuomionsa kärsineet. Todennäköisesti montaakaan ei ole elossa joten meidän on turhaa siitä enää marista, paremman hyödyn saat kun kehität isänmaatasi eteenpäin. Kyllä se on joku muu joka täällä historian asioita on esiin vetänyt, meidän pitää vain oikoa komujen vääriä ja vääristeleviä käsityksiä maamme historian tiimoilta.
toivossa on hyvä elää...luuletko todella et valkoiset murhamiehet/pelkurit tuomittiin yhtään missään.
ja toisekseen asioilla sattuun oleen aina kaksi puolta
lapsia ja lapsenlapsia ei lasketa? Nekin ovat olleet lahjoja koska en ole odottanut vastapalvelusta jota lahjus edellyttää ollakseen lahjus.
Töitä saadakseni en koskaan ole lahjonut ketään jos sitä ei lasketa, että olen aina ollut kiinnostunut siitä työstä jota olen päässyt tekemään. Siitä ehkä johtuu sekin, ettei ole tarvinnut olla montaakaan päivää työttömänä, ensimmäistäkään en ole ollut opiskeluni jälkeen. Onko mielestäsi työn ansiokas suorittaminen lahjus? Jos on niin tunnustan syyllisyyteni.
Koskahan olen vaatinut Hyvinvointi-Suomen lakkauttamista? Itsehän juuri nautin siitä ja olen kovasti sen puolesta. Vaikka verot eivät herkkua olekaan niin voisit hieman tarkemmin perustella milloin ne minulta ovat jääneet maksamatta ja mistä tuloista niin korjaan tilanteen? Kauniit päivät, luonto ja lapsenlapset eivät vielä tietääkseni ole verotettavaa tuloa. Tuollainen huhujen ja asiattomuuksien levittäminen nyt kuuluu kommunismiin mutta ei se sille kunniaksi ole.
Jos sinäkin olisit kuten T Urpo ja minä niin maallamme menisi paremmin, maahan tarvitsee varsinkin nyt veronmaksajia kun avustuksia on pitänyt maksaa roppakaupalla velaksi. Ihmiset kun ovat lyöneet laimin lamakassan pitämisen ja joutuneet pyytämään apua yhteiskunnalta.
Hallikoiran herkkua ovat kommunistin ..(sensuroitu)
Kyllä tuo kuvittelemasi hallinrakki makaa jo autuammilla metsästysmailla.Varo vaan ettet sinäkin joudu sinne.
kommunistia, tulee mahanpuruja jos syö kerralla liikaa..
Musti !
kommaria, se haisee ja maistuu niin pahalle..
Tahtoo chateaubriand'ia, full.
Kiitos.
että kenelle olen mahtanut lahjukseni maksaa itse kun en muista. Jos alat syyttelemään ilman todennusta olet todellinen pelle vai voiko komulta muuta edes odottaa?
Kerro myös ***---*** miten olen itseni eläkkeelle keplotellut muutoin kuin tulemalla tarpeeksi vanhaksi? Olisi syytä tietää jos kerran väittää vai onko tämäkin niitä komutotuuksia? Koska olen halunnut hyvinvointi-Suomea alas ajettavaksi varsinkin nyt kun itse nautin siitä? Mitä veroja olen jättänyt maksamatta, kerro niin hoidan rästit, toisaalta kumma juttu kun verotoimisto ei minulta niitä karhua. Verojen maksu ei todellakaan ole huvi vaan velvollisuus. Yhteiskunta antaa meille paljon, se antaa meille koulutuksen, terveydenhoidon, hyvän ympäristön lastenkasvatukseen, hyvän ympäristön harjoittaa ammattiaan ja paljon muutakin kuten huonossa asemassa oleville sosiaaliturvaa. Siksi me maksamme veroja emme huvin vuoksi.
Meitä, minun ja T Urpon kaltaisia te juuri tarvitsette hengissä pysyäksenne. Jos firmojen pyöritys ja työllistäminen olisivat helppoa niin jokainenhan niitä perustaisi. Jos joku ei sinulle työtä järjestä niin mistä aiot hankkia? Meitä fiksuja ja innokkaita porvarillisesti ajattelevia kansalaisia tarvittaisiin enemmän kuin meitä on ja sillä Suomi nousuun.
puolustukseksesi? Olisi jo aika joko todistella tai pyytää anteeksi levittämiäsi perättömiä huhuja vai oletko akka? joka ei uskalla seisoa sanojensa takana? Minun jokainen kommenttini on puolustettavissa miten on sinun laitasi?
tuleeko roistolla tippa linssiin???
kommunistit.
Aloittajahan tässä pulassa on, tosin hän lienee oikea komu joten ei hänellä järki muutoinkaan juokse. Ei paljon vakuuta kommunistien viestit jos ne ovat tuota tasoa. Tuskin sinullakaan on oikeutta sanoa minua roistoksi ilman, että pystyt sitä perustelemaan. Toistaiseksi en ole joutunut virkavallan kanssa tekemisiin kuin joskus aikoinaan vapaa-ajan merkeissä kun olen kuulunut samaan harrastusseuraan muutaman mukavan poliisin kanssa.
Joten perustele ROISTO jollain lain määrittelemällä rikoksella! Tai pyydä anteeksi! Kyllä kommunistillakin pitää olla perusteet siihen mitä julki tuo vai myönnättekö olevanne huithapeleita joiden sana ei paina mitään?