Thors raiskaajien puolustaja

Kiitos Astrid Thorsin näitä tulee koko ajan lisää:

http://www.iltalehti.fi/helsinki/2009121810804563_hi.shtml

Fakta on että RKP:n ja Astrid Thorsin mielestä maahamme tarvitsee tuoda tällaista ainesta yhä enemmän. Ja Suomen naiset eivät saa kulkea enää rauhassa.

Ja kaiken lisäksi näille "pakolaisille" maksetaan ylisuuria avustuksia, paljon enemmän kuin Suomen kansalaisille. Tämä on käsittämätöntä ja kuvottavaa.

Eroa Astrid Thors!
4121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ko. ulkomaalainen saattaa olla tuleva ruotsinkielinen. Ehkä hänelle linnassa kylvetetään vahva ja pitkä ruotsin kieli ja näin hän sitten rikastuttaa suomea vielä paremmin kuin tähän mennessä.

Äänestä

Isänmaan etuko vaati tällaista?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009121810806747_uu.shtml


Lehti:
Upseeri hyväksikäytti lasta

Perjantai 18.12.2009 klo 07.43

44-vuotias mies sai ehdottoman vankeusrangaistuksen.

Länsisuomalainen upseeri tuomittiin törkeästä lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja seksuaalipalvelujen ostamisesta nuorelta. Tuomio on pituudeltaan kaksi vuotta ja neljä kuukautta.

Asiasta kertoo Ilta-Sanomat verkkosivuillaan.

Uhri oli tekijän perhetutun poika. Hyväksikäyttö alkoi, kun uhri oli 12-vuotias, ja sitä kesti yli neljä vuotta. Vuonna 2006 upseeri alkoi maksaa pojalle rahallista korvausta 3 - 6 euroa kerrasta. Sukupuoliyhteyteen verrattavaa hyväksikäyttöä tapahtui viikoittain ja jopa päivittäin. Kaikkiaan tekoja oli yli sata.

Tapaus tuli poliisin tietoon kesällä 2008, kun 18-vuotias uhri tunkeutui upseerin kotiin. Hän viittasi kuulusteluissa olleensa upseerille "erittäin suuttunut ja vihainen eräästä asiasta, joka ei varsinaisesti liittynyt" varkauteen.

Upseeri joutuu maksamaan uhrille kärsimyskorvauksia 17 000 euroa ja muita korvauksia 3 000 euroa.

Mies kiisti syyllisyytensä ja aikoo valittaa tuomiosta. Hän on menettänyt virkansa ja upseerin arvonsa.


IL

Äänestä
  • HURRI ja tieto on varma.

    Äänestä

  • petofiili kirjoitti:

    HURRI ja tieto on varma.

    somalit olisi saatava vastuuseen teoistaan ja rikolliset karkotettava.

    Meillä on maahanmuuttoministerinä NAINEN joka puolustelee raiskaajien tekoja!

    RKP vastuuseen ja ulos hallituksesta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Thors vastuuseen kirjoitti:

Kiitos Astrid Thorsin näitä tulee koko ajan lisää:

http://www.iltalehti.fi/helsinki/2009121810804563_hi.shtml

Fakta on että RKP:n ja Astrid Thorsin mielestä maahamme tarvitsee tuoda tällaista ainesta yhä enemmän. Ja Suomen naiset eivät saa kulkea enää rauhassa.

Ja kaiken lisäksi näille "pakolaisille" maksetaan ylisuuria avustuksia, paljon enemmän kuin Suomen kansalaisille. Tämä on käsittämätöntä ja kuvottavaa.

Eroa Astrid Thors!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu