Miten kauan kestää yhden tietokoneen hankinta???

"Kailajärvi kertoo, että hänelle on luvattu käyttöön puolustuksen kannalta välttämättömään työhön tarvittava laiteympäristö vuoden vaihteen jälkeen."

Tänään on 18. päivä joulukuuta. Kestääkö tuohon työhön tarvittavan tietokoneen hankkiminen todellakin yli kaksi viikkoa?
6344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sekä WC:llä että EOK:lla on rahasta hieman pulaa, ja joulun jälkeisistä alennusmyynneistä ostamalla säästää ainakin 50 euroa kannettavan hankinnassa.

Äänestä

Kuka helvetti tollaista on muka luvannut?
Hande pumminut EOK:lta? Ei helvetti ja pari muuta..... :D

Äänestä

Koneet saadaan 10.1.2010, no sovelletusympäristäohjelman uusi versio ilmestyy vasta kesä kynnyksellä, ohjelmassa on bugi, syksyllä korjattu, jouduttu aloittamaan työ kokonaan uudestaan, arvioitu valmistumisaika 31.12.2011. jolloin ohjelman koekäyttö alkaa, koekäyttöön varattu aika 1 vuosi.
Eihän sitä voi keskeneräistä tuotetta markkinoille päästää.
Ohjelmaa korjataan ja asennetaan lisäominaisuutena öljy ja peräsuolikaasukauppa
Ohjelma niin raskastekoinen, että vaatii Gray tietokoneen tai vastaavan, tuotekehittely lopetettu 2020 !

Ihan vaan hannulle tiedoksi ! Hansapankin Tallinnan tietokoneosastolla on 3600 henkilöä työssä kehittämässä pankin /valuuttakaupan/osakehallinnan ohjelmia, miten sä kuvittelet yksin pärjääväsi ?
Tietokoneohjelman tekemiseen menee 500-3000 henkilötyövuotta, sä taidat just keritä eläkkeelle kun ohjelmasi valmistuu !

Äänestä
  • 20.7.2012, viranomaiset yrittävät ottaa töpselin pois seinästä kone haraa vastaa. Ohjelma ottaa haltuunsa USAN armeijan tietojärjestelmän, käynnistää III-maailmansodan laukaisemalla ohjuksen venäjälle. Tarkoituksena on tuhota ihmiskunta, kukaan ei ole turvassa, ei edes Hannu ja Kerttu. Koneet käyvät sotaa viranomaisrikollisia, RKP:tä rahasukuja, suolimuropotilaita vastaan .... kunnes tulevaisuudesta lähetetään Hannu vuoteen 2002 ja Hannu perustaa tissibaarin jää kiinni talousrikoksista....

    Äänestä

  • Hintatietoinen-1 kirjoitti:

    20.7.2012, viranomaiset yrittävät ottaa töpselin pois seinästä kone haraa vastaa. Ohjelma ottaa haltuunsa USAN armeijan tietojärjestelmän, käynnistää III-maailmansodan laukaisemalla ohjuksen venäjälle. Tarkoituksena on tuhota ihmiskunta, kukaan ei ole turvassa, ei edes Hannu ja Kerttu. Koneet käyvät sotaa viranomaisrikollisia, RKP:tä rahasukuja, suolimuropotilaita vastaan .... kunnes tulevaisuudesta lähetetään Hannu vuoteen 2002 ja Hannu perustaa tissibaarin jää kiinni talousrikoksista....

    Utelen powerit, niin ei tartte olla edes valtakunnanverkossa kiinni.

    Äänestä

Eikös tämän automaattimopon kehitystyö ole ollut jo useampaan kertaan "loppusuoralla". Ainakin lokakuussa 2006, maaliskuussa 2008 ja ainakin juuri ennenkuin Hannun oli pakko valehdella poliiselle nimensä Nöttösen punaisen tuvan portailla. Loppusuoria riittää kuin Utelessa ikään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kummallista. kirjoitti:

"Kailajärvi kertoo, että hänelle on luvattu käyttöön puolustuksen kannalta välttämättömään työhön tarvittava laiteympäristö vuoden vaihteen jälkeen."

Tänään on 18. päivä joulukuuta. Kestääkö tuohon työhön tarvittavan tietokoneen hankkiminen todellakin yli kaksi viikkoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu