Kunnioitus

Paavo Lipponen peräänkuuluttaa kunnioitusta presidenttiä kohtaan. Eihän kunnioitus synny ainoastaan instituution myötä, Kunnioitus pitää ansaita.
Kaikki se toiminta mitä presidenttimme on tehnyt, niin siitä tulee kunnioitus - ei institution myötä.
5160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Että vihaankin niitä tyhjiä juhlapuheita, vaalilupauksia, korusanoja ja muka huolissaan olemisia.
Ne saavat tyhmän kansan taas hetkeksi unohtamaan todellisuuden ja kumartelemaan turhaketta.

"Että se Halonen puhui taas hyvin. Kyllä siinä on meillä hyvä maanäiti!"

Oon kuullut elämäni aikana tuhansia vastaavia lupauksia, tuhansia turhia sanoja, joiden ainut tarkoitus on kerätä suosiota.
Todelliset teot puuttuvat. Moni on kakku päältä kaunis, mutta...?
Mutta tyhmät ihmiset sortuvat jatkuvasti mielisteleviin korulauseisiin...tulevat vakuuttuneiksi...ja äänestävät valehtelijaa.
Lohdutan itseäni sillä, että Halonen ei ainakaan ole minun presidenttini.

Äänestä

SUOMALAISET KYLLÄ TUOMITSEVAT ITALIAN HALOSEN , MITEN ON SUOMEN BERLUSCONIN LAITA ,KUN KYYNÄRPÄÄT VERISSÄ HALONEN, NÄYTTI SE MITEN PAHALTA TAHANSA (SUOMI KUVA) MISTÄÄN PIITTAAMATTA RYNNII EU PÖYTÄÄN.

Äänestä
  • ON TOISTAMISEEN PRESIDENTTI::KYLLÄ ON KUNNIOITETTU::Mutta mitä kansa on saanut vastineeksi.?????????:kysyn vaan.presidenti ei ole kunnioittanut kansaa..enemmän olis voinut antaa arvo valtaansa ja panostaa oman kansan eteen työllä.oma kansa unohtunut.miltä kuulostaa.?:

    Äänestä

  • LIIAN PALJON: kirjoitti:

    ON TOISTAMISEEN PRESIDENTTI::KYLLÄ ON KUNNIOITETTU::Mutta mitä kansa on saanut vastineeksi.?????????:kysyn vaan.presidenti ei ole kunnioittanut kansaa..enemmän olis voinut antaa arvo valtaansa ja panostaa oman kansan eteen työllä.oma kansa unohtunut.miltä kuulostaa.?:

    ja määrärahoja kesken kautta että mummo hoveineen voi tehdä hintavia huvumatkojaan.
    Mitään ei ole saanut aikaan, päinvastoin sitä saa hävetä joka käänteessä.

    Länsimaatkaan eivät kunnioita häntä vierailukutsuillaan,
    USA.n ei ole asiaa vaikka sielä presidenttikin vaihtui.

    Äänestä

  • korotettiin.. kirjoitti:

    ja määrärahoja kesken kautta että mummo hoveineen voi tehdä hintavia huvumatkojaan.
    Mitään ei ole saanut aikaan, päinvastoin sitä saa hävetä joka käänteessä.

    Länsimaatkaan eivät kunnioita häntä vierailukutsuillaan,
    USA.n ei ole asiaa vaikka sielä presidenttikin vaihtui.

    http://arno.blogit.kauppalehti.fi/blog/999

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ajatonta kirjoitti:

Paavo Lipponen peräänkuuluttaa kunnioitusta presidenttiä kohtaan. Eihän kunnioitus synny ainoastaan instituution myötä, Kunnioitus pitää ansaita.
Kaikki se toiminta mitä presidenttimme on tehnyt, niin siitä tulee kunnioitus - ei institution myötä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu