Ostin kesällä 5kpl noita 5 litran Grafenwalder tynnyreitä, kun kerran asianmukainen hiilihapolla toimiva hanakone on saksasta hommattu. Parin kuukauden jälkeen kolme niistä paisui muodottomiksi, ja ne palautettiin Lidliin. Pari kuukautta myöhemmin toinen oli paisunut ja antanut periksi - tuloksena olutta ympäri varastoa. Yksi juotiin ja siinä ei ollut ongelmia. Lidl korvasi tynnyrin ja valmistaja on luvannut tietyn euromäärän korvaukseksi esinevhingoista eli myyjä ja valmistaja on toiminut asianmukaisesti.
Nyt kysyisin, onko muilla ollut vastaavia kokemuksia näistä? Eli tämän kesän erästä, parasta ennen 02/2010, 5.085l.
Lidlin oluttynnyrit - ongelmia
4
14816
Vastaukset
- pettymys.
Ostin leimalla 03/10 olevan tynnyrin, no korkkasin sen äsken ja ekat lasit täyttyivät pelkästä vaahdosta, jonka laskeuduttua lasiin muodostui jotain olutta muistuttavaa, mutta sameamman keltaista nestettä. Myös maussa on päällimmäisenä kiljun tyyppinen hiivaisuutta. Ei maistu yhtään pullo-oluelle, mutta kun ei ole muutakaan varalla niin kai tämän joutuu juomaan.
- närkästynyt
Senkin hölmö, se pitää avata sieltä yläpäästä, että sinne pääsee happea. Pösilö... Älä istu netissä vaan juo olutta, urpo.
- Anonyymi
Kiitos, meinasinkin jo turhautua😄😄
- Moon oikias!
Noi on kyllä tarkotettu samantien juotaviksi, ei kait tollasia pönttöjä kukaan viitti säilöä nurkissaan vaivoinaan? Sitä on logistiikka tänä päivänä parhaimmillaan - Haet kaupasta, kylmennät ja nautit!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3569562Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat886002Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3675606SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1113996Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33392Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien702945Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal772921Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,52703Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72638- 1142608