Nibe 410p

Kivitaloon 410 poistoilmapumpun, talo ½ 1 krs taloon 155/180m2 lämmitettävä ala. Talon seinäpaksuus 40cm,
villaa katossa 50cm. Onko järkevä?, vesikiertoinen tölli. Vai olisiko suora sähkölämmitys ok.. maalämpö?? isot alkukulut, vai kaukolämpö isot kk.
3199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

on kaukolämpöalueella joudut silti hankkimaan kaukolämmön vaikka ostaisitkin sen Niben

Äänestä
  • eikä muuten pidä paikkaansa aina.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


veelllll kirjoitti:

Kivitaloon 410 poistoilmapumpun, talo ½ 1 krs taloon 155/180m2 lämmitettävä ala. Talon seinäpaksuus 40cm,
villaa katossa 50cm. Onko järkevä?, vesikiertoinen tölli. Vai olisiko suora sähkölämmitys ok.. maalämpö?? isot alkukulut, vai kaukolämpö isot kk.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu