Penisrengas

Kovaksi keitetty

Haluaisin muiden kokemuksia penisrenkaista.
Onko niistä haittaa pidemmän päälle?
Itsellä ainakin kalu suurenee ja paisuu niillä ihan uusiin mittoihin, lisäksi kestävyyttä tulee mukavasti lisää.
Lisäksi penisrenkaasta on hyötyä muutenkin, ei tarvi olla niin kiihottunut aluksi, sillä veri pysyy kullissa muutenkin.
Summa summarum, onko jollain siis jotain negatiivista kerrottavaa penisrenkaista, mielellään vielä jos olisi useamman vuoden kokemusta. Ja tiedän että jotkut ovat kokeilleet vaikkapa liian ohuita penisrenkaita, ne eivät ole hyviä.
Niillä jotka haluavat kokeilla penisrengasta, voin suositella aluksi kiristettävää, jota voi itse säädellä vapaasti, kokemuksen myötä sitten voitte ostaa jopa metallisen penisrenkaan.
Ketjuun saa vapaasti kertoa myös positiivisia kokemuksia penisrenkaista.
Naisillekin sana on vapaa, minkälaisia kokemuksia naisilla on penisrenkaista? Oma naiseni ainakin tykkää, entäs muut?

2

9553

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ison kalun ongelmako

      Penisrengasta saa pitää kerralla enintään 30 minuuttia. Kerran viime kesänä minulla oli penisrengas kauemmin, noin tunnin, ja säikähdin aika lailla. Onneksi penikseen ei tullut vaurioita, mutta vielä seuraavana päivänä se tuntui hieman oudolta. Aika oli vierähtänyt lemmen leikeissä, vaikka normaalisti meillä yhdynnät eivät kestä niin kauan, vaan n. 20 - 30 minuuttia.

      On totta, että säädettävä on paras. Sitä voi säätää erektion mukaan ennen yhdyntää ja uudelleen myöhemmin eli löysentää sitten, kun erektio paisuttaa kalun äärimittoihinsa. Paksuutta tulee lisää pari senttiä, pituutta ei juuri.

      Ostin kerran tavallisia penisrenkaita, joissa oli 3 kpl eri kokoa. Myyjä vakuutti niiden venyvän käytössä ja riittävän myös isolle kalulle. Kuulin heti seuraavana yönä, kun se isoin napsahti poikki aktin aikana. Kokeilin keskikokoista, se katkesi yrittäessäni venyttää sitä terskan taakse, ja pienimmän kanssa kävi tietysti samoin. Olin lomalla ja menin seuraavana päivänä samaan seksiliikkeeseen. Myyjä oli fiksu ja antoi tilalle Lex Steelen tuotepakkauksen. Siinä kävi niin, että isoin oli nipin napin liian iso, keskikokoinen liian tiukka, mutta pienintä en saanut venymään päälle. Keskikokoinen oli melko hyvä, mutta liian tiukka minun makuuni.

      Opin sen, että säädettävä penisrengas on paras. Nykyään en käytä sitäkään enää, koska silloin, kun arvioin erektion olevan riittämättömän yhdyntään, otan puoli tablettia 20 mg:n Cialista. Monella viikolla erektiolääke on vaikuttanut sen, että viikoittain noin 10 - 15 % yhdynnöistä on onnistunut ilman lääkettä. Arvelen, että ajan kanssa erektiovarmuuteni parantuessa onnistuu joka neljäs tai viides yhdyntä viikoittain ilman penisrengasta tai ilman erektiolääkettä. Haluni ovat aina olleet voimakkaat ja eiköhän ne kyvytkin palaudu entiselleen. Jos eivät, kallistun lääkkeen jatkuvan käytön kannalle. Cialis on nimittäin pitkävaikutteinen: esimerkiksi 2 - 3 puolikastabletin avulla pystyy 8 - 12 yhdyntään viikossa. Jos käyttäisi 5 mg:n tablettia, pitäisi se ilmeisesti ottaa päivittäin ja tulisi kalliimmaksi.

      • Pera22_

        Kyllä penisrenkaalla saa pitkitettyä kullin seisomista, mutta puoli tuntia on pisin aika, minkä olen rengasta pitänyt. Olisi seisonut pitenpäänkin, mutta ajattelin, että tulee vaikka kuolio.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      54
      2502
    2. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      56
      1757
    3. IPCC romahtaa

      Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl
      Ilmastonmuutos
      41
      1717
    4. Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle

      Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t
      Koirat
      25
      1488
    5. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      89
      1452
    6. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      139
      1196
    7. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      417
      1092
    8. Pelolla pakottaminen

      Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha
      Kaste
      624
      956
    9. Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet

      Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa
      Sinkut
      244
      940
    10. kamera hakokylässä

      kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!
      Hyrynsalmi
      17
      893
    Aihe