Viimeisin laaja gallup kertoo, että persujen kannatus on todellakin romahtanut. Kannattajia enää 2% ja laskussa edelleen. 98% viime vaaleissa persuja äänestäneistä ei aio toista kertaa persuja äänestää. Onneksi kansan syvät rivit viimeinkin tajuaa mitä persupolitiikka on.. no sehän ei ole yhtään mitään.
Persujen kannatus romahtanut
gållup
9116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
En tiedä gallupeista ja prosenteista, mutta kyllä näistä fillareista ja muista jokainen varmaan osaa vetää omat johtopäätökset.
Perussuomalaiset ovat saatujen tietojen mukaan seuraavassa gallupissa ohittanut vasemmistoliiton kannatuksessaan. Kansa on ottanut Perussuomalaiset vaihtoehto politiikassa itselleen varteen otettavan parannusta saavaksi iskukykyiseksi puolueeksi.
Temareitten ylimielinen sortopolitiikka muihin politiikan tekijöihin on jatkunut liian kauan, puhumattakaan tavallisista kuntalaisista ja äänioikeutetuista.Moni on itselleen vartavasten ottanut persujen isänmaallisen politiikan sydämmen asiakseen.. näin se vain on, nekin jotka eivät ennen olleet kiinnostuneet politiikasta ovat nyt heränneet persupolitiikan myötä joka on oikeudenmukaista, ihmistä arvostavaa, isänmaallista asialinjapolitiikkaa.iSÄNMAAN kauppiaille tämä on myrkkyä, niin kuin pitääkin olla.
Ei tähän galluppeja tarvita, riitttä kun esim. Kotkassa pitää silmät auki, niin johan valkenee silminnäkijällekin, missä mennään!
http://yle.fi/vaalit2008/tulospalvelu/kunnat/puolueiden_kannatus_kno285.html
Vuoden 2004 kuntavaaleissa Kotkassa persut saivat 140 ääntä ja 0,5 prosentin osuuden annetuista äänistä.
Vuoden 2008 vastaavat luvut olivat 2 108m ääntä ja 8,1 %
HIRVITTÄVÄ ROMAHDUSHAN TUO ON!
Miten sitten käynee vuoden 2012 kuntavaaleissa?
ensiksi minulla oli yksi lapsi...nyt kaksi!! aika huima prosentuaalinen nousu, vai mitä?
Voi jestas näitä persumollaajia. Onanoitko samalla kun tuotakin "uutista" keksit? Menes nyt tuhkamuna pahoinpitelemään akkaasi tms. sinulle ominaista.
Varoppa vähän, äläkä yllytä toisia väkivaltaiseen/rikolliseen tekoon ja vielä yleisellä keskustelupalstalla. Saattaa palaa näpit ja ennemmin kuin arvaatkaan.
...mee sä hakkaamaan. Nimittäin hanskaas.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Sarkasmi
Tässä sulle vaihtari, sopii sulle.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Naiivi_realismi