Raskaustestistä!

raskaustestiä tehdessä täytyykö virtsaa pidättää 2h tai 3-4h ennenkuin voi pissata testiä. Mulla on sellainen ongelma että ramppaan aika usein vessassa.. ja oon onnistunut pidättään vain alle 20 min pissaa.. onko tällä VAIKUTUSTA testiin 2 negatiivista tullut.
1201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

koska vaikka testissä lukee, että sen voi tehdä mihin aikaan päivästä tahansa, on tulos kuitenkin luotettavin aamuvirtsasta otettuna. Joten kaikista helpointa sinulle voisikin olla, että teet testin aamulla, niin virtsa on kerennyt olemaan rakossa pidempään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttö89oo kirjoitti:

raskaustestiä tehdessä täytyykö virtsaa pidättää 2h tai 3-4h ennenkuin voi pissata testiä. Mulla on sellainen ongelma että ramppaan aika usein vessassa.. ja oon onnistunut pidättään vain alle 20 min pissaa.. onko tällä VAIKUTUSTA testiin 2 negatiivista tullut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu