Kumpi on parempi 405 vai 406/407 sarja? Onko nämä jälkimmäiset jotenkin pienempi kokoisia?
Ratti ja penkki
Keskivavartalo
2130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
En tiedä mitä paremmuutta nyt hait.... Itse ajoin 405 farkulla viisi vuotta ja kun ostin 406:den, voin sanoa että laatutaso on siinä huomattavasti korkeammalla. Auto on lisäksi hieman isompi kuin 405.
407... ei mitään käsitystä, moni sanoo että muoilulla pilattu auto... odotellaan kun hinnat putoaa sopivalle tasolle, elleivät sitten osottaudu ruostuvaksi autoksi.
407:sta ei ole minullakaan kokemuksia, mutta 405:sista ja 99 406:sta on. Mielstäni 405 SRi:n istuin on ollut paras 405-406 sarjassa ja se on paljon parempi kuin Mi 16:n istuin. En pidä Mi:n kovista ja korkeista reunoista. 406:n faceliftiin parantelivat istuinta, mutta sellaisella olen ajellut niin vähän, etten sitä kommentoi.
405 SRi:n istuintakin parempi oli 605:n istuin.