Sinnemäelle, kiitos

Kiitos kun 3 tunnin tai 160 km työmatkaan päivässä ei tarvitse ostaa omaa autoa! Voi kiitos.
4126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Filatohvin aikana piti ostaa, tai kävellä tuo matka.

Äänestä
  • auton osto, mutta kun ei ole sitä ajokorttiakaan. Taitaapa mennä kävellen tai liftaamalla kulkemiseksi.

    Äänestä

  • Ennen oli työssäkäyntialue oma kunta, nyt ei 8 € riitä edes yhdensuuntaiseen matkaan saati asumiseen!

    Äänestä

  • Pelkkää vittuilua kirjoitti:

    Ennen oli työssäkäyntialue oma kunta, nyt ei 8 € riitä edes yhdensuuntaiseen matkaan saati asumiseen!

    kansan edustajat saa 1300e kk kulukorvauksia ON NE VIISAITA AJTELKAA VIIIIIISSSSAAT AIVOT EHEHHEEH

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vitun ämmä kirjoitti:

Kiitos kun 3 tunnin tai 160 km työmatkaan päivässä ei tarvitse ostaa omaa autoa! Voi kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu