Hyviä majoituskohteita Balilla..

reissaajat

Olemme lähdössä Balille helmi-maaliskuussa ja tarkoitus on yöpyä Balin saarella ja Gilisaarilla. Etsimme rauhallisia ja edullisia majapaikkoja..Onko kellään kokomuksia edullisista mutta siisteistä bungaloweista tms. mökeistä tai halvoista hotelleista? Nimiä kehiin =)

2

789

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Löysimme auringonlaskunpuolelta saarta yksinkertaiset, edulliset kahden hengen bungalowit, joiden hintaan sisältyi maittava aamiainen. Hinnat ovat viime vuodelta.
      Gili Trawangan; Sunset Bungalow 50.000rp/yö
      Gili Air; Salabose Cottage 70.000rp/yö.

      Jos kuvat kiinnostavat, niin ota yhtyttä!
      [email protected]

    • Ulan Batur

      Ja ajele Balin pohjoisrannikolle Singarajan kaupunkiin siitä länteenpäin pitkin rannikkoa 5km on Lovina Beach.
      Sieltä löytyy monenlaista majoitusta turisteille. Hinnat alkaen 10€ylöspäin.
      Itse olin Gede Homestayssä jonka isäntä oli leppoisa pappa, joka soitteli iltaisin paikallista puuksylofonia, tai miksikä nyt ikinä soitinta kutsuvatkaan. Kivaa Balisoundia.
      Paikalla on myös mahdollisuus aamutuimaan lähteä delfiineitä bongaamaan. Lähistöltä löytyy kuumia lähteitä uima-altaineen. Pöperöt hyviä ja paikka on siisti ja suhteellisen uusi. Ainoastaan yli-innokkaat kauppiaat rannalla häiritsivät. Matka pohjoiseen pikku vuoristoteitä oli huikaiseva kokemus. Kannattaa käydä Baturissa tulivuoren kraaterissa.
      Myöskin Danau on upea kraaterijärvien muodostelma. Sieltä voi bongata metsistä luonnonvarasia apinoita jotka tulevat teiden varsille pummimaan banaaneja ja pähkinöitä. Varo ettei rillit lähde apinan matkaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      74
      2982
    2. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      68
      2857
    3. Muutama syy

      Sille miksi IRL kohtaaminen on hänelle vaikeaa
      Ikävä
      68
      1832
    4. Tykkään susta

      Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä
      Ikävä
      17
      1689
    5. Onko kaivatullasi

      Hyvä vai huono huumorintaju?
      Ikävä
      24
      1657
    6. Onko kaikki hyvin, iso huoli sinusta

      Miten jakselet? Onko sattunut jotain ikävää. Naiselta
      Ikävä
      26
      1622
    7. Estitkö sä minut

      Oikeasti. Haluatko, että jätän sun ajattelemisen? :3
      Ikävä
      20
      1610
    8. Tiedätkö tykkääkö

      Kaivatustasi siinä mielessä joku muukin kuin sinä itse
      Ikävä
      48
      1307
    9. Millainen meno

      Viikonloppuna? Mulla hirvee vitutus päällänsä. Onko muilla sama tunne??
      Ikävä
      38
      1283
    10. Onko meillä

      Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko
      Ikävä
      9
      1269
    Aihe