Laskuvarjojääkäritkö?
Ketkö ovat intin kovimpia
20
2909
Vastaukset
- Taistelusukeltaja
Laskuvarjojääkäreitä kutsutaan nykyään erikoisjääkäreiksi. Mutta eivät todellakaan ole intin kovimpia, nehän pölypallot menee konevoimalla ylös ja tulee painovoimalla alas. Siinähän se kunto kasvaa! :-)
Armeijan kovimmat jätkät löytyy merivoimien sukeltajakoulusta, joka kouluttaa taistelu- ja raivaajasukeltajia.- järkeilijä69
On kieltämättä hauska lukea noita teidän kommentteja. Ei se kovuus ole muualla kuin korvien välissä. Meillä oli intissä monella luulot korkealla, mutta taidot kantapään tasolla. Kaikissa erikoisjoukoissa on yhteistä se, että sinne hakeutuvat kaikki heikon itsetunnon kanssa kamppailevat lapsukaiset, joilla ei ole toivoakaan aikuistua. RUK on koko touhun kliimaksi, jonne hakeudutaan kieli pitkällä kouluttaja perseessä.
- Ilmojen halki
Tässä kilpailussa muita sijoja ei edes lasketa! Hävittäjälentäjät ovat aivan ylivoimaisia!
- Taistelusukeltaja
Siis kenen mielestä sellainen voi olla kova jätkä, joka ei uskalla lähteä sotaan ilman 25 miljoonan euron rautakasaa ympärillään?
Kovimmat jätkät ovat sukeltajia! - Uppopallot
Taistelusukeltaja kirjoitti:
Siis kenen mielestä sellainen voi olla kova jätkä, joka ei uskalla lähteä sotaan ilman 25 miljoonan euron rautakasaa ympärillään?
Kovimmat jätkät ovat sukeltajia!Heti kun sota alkaa nii sukeltajat menee piiloon meren pohjaan, ku eivät muuta osaa!
- Taistelusukeltaja
Uppopallot kirjoitti:
Heti kun sota alkaa nii sukeltajat menee piiloon meren pohjaan, ku eivät muuta osaa!
Kun sota alkaa, niin sä jatkat sivarina siellä vanhainkodissa, josta varmaan tälläkin hetkellä tänne kirjoittelet, kun et viitsi edes siivilipalvelusta hoitaa kunnolla!
- SPOL Nieminen
ovat sotilaspoliisit. Jumala on ulkoistanut tehtävänsä maan päällä sotilaspoliiseille.
- Ei tosiaan oo
Mun inttitehtävänä koira on,
oon koira aikalailla verraton,
pure en, hauku en,
vaan on mulla tehtävä niin vaativa,
lähden ajelemaan, taas kaupungille ajelemaan,
spolliautolla ajelemaan. - Taistelusukeltaja
Pääsyvaatimukset:
- B-ajokortti
...
...
...
mainitsinko jo B-ajokortin? - Kumi Pamppu
Taistelusukeltaja kirjoitti:
Pääsyvaatimukset:
- B-ajokortti
...
...
...
mainitsinko jo B-ajokortin?Jos ajokortillisia hakijoita sotilaspoliisiksi ei ole riittävästi (niinkuin ei koskaan oo), loput paikat täytetään aakkosjärjestyksessä niillä, jotka haaveilevat joskus hankkivansa ajokortin.
- EPÄILYSTÄKÄÄN !! !
No joo kaivakaas se sukeltajan kuntotesti esiin jostain ja suorittakaa täysillä pisteillä niin saadaan tuohonkin kysymykseen vastaus
- Shivari
sepä taitaa olla tavallista tyhmempi kaveri kun on repinyt tappiin asti vaikka vähemmälläkin olisi selvinnyt. Liekö happivaje hapattanut aivot?
- tykärifani
ovat tykkimiehet. Tykistö on taistelukenttien kuningas.
- Hävittäjälentäjä
Tyhmä kuin tykkimies
- Sinkosika
Hävittäjälentäjä kirjoitti:
Tyhmä kuin tykkimies
PST MÄÄRÄÄ
- df44
Hävittäjälentäjä kirjoitti:
Tyhmä kuin tykkimies
mitä enemmän koulutusta yleensä parempi. tykkimies osaa jalkaväen hommat sekä tykillä ampumisen/ yms. lisäksi niiden joukko-osastoissa kuri on vaativampi kuin tavallisella nurmiporaallla
- cooper ka alle 3000
sitten lentäjät kai en tiedä heidän testeistään. muuten nuo suomen taistelusukeltajien koulutus on vielä kaukana ulkomaiden parhaista.
- Alik Hyvönen
Sivarit vie meiltä naiset.
- Anonyymi
Jääkärit ne kovimpia on?
- Anonyymi
Spadet. Kaks viikkoa ilman muonaa ja kovimmallakaan rambolla ei enää eväkään heilahda, taju kankaalla makaa. Olen muuten kokeillut, 2 vkoa pelkällä kraanavedellä ja taju alkoi karata.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.4703457SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1152622Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj842152Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1671977Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä121891- 1471796
- 941611
Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi431494Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3551336Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li351333