On mukava ajatella tulevaa vuotta, sillä tuntuu siltä, että se tulee olemaan kaikin tavoin monta aikaisempaa vuotta parempi. On mukava katsoa eteenpäin toivorikkaana ja onnellisena:D
Elämä on kaikin puolin mallissaan, kerrankin. On todella pitkä aika siitä, kun viimeksi otin Uuden Vuoden vastaan yhtä onnellisena ja levollisena.
Toivottavasti saatte kaikki oikein kymppivuoden:D, 2010
Elämä on kaikin puolin mallissaan, kerrankin. On todella pitkä aika siitä, kun viimeksi otin Uuden Vuoden vastaan yhtä onnellisena ja levollisena.
Toivottavasti saatte kaikki oikein kymppivuoden:D, 2010
Vastaukset 15
Vanhimmat
Eiks ole jo aika ruveta toivotteleen hyviä uusia vuosia ku saatii joulut toivoteltua alta. Joulun toivotteluita oli pari viikkoa et alettas jo toivotteleen.
HYVÄÄ UUTTA VUOTTA KAIKILLE
On mukava toivotella aina jotain hyvää :D
Ja kohtahan se on pääsiäinenkin :D
Mites sulla ensi vuosi, onko parempi kuin viime vuosi?
Vuodet tulee ja menee yksi kerrallaan ja joulu on kerran vuodessa, mutta miksi aina useasti kuitenkin puhutaan monikossa kun puhutaan vuoden vaihtumisesta ja joulusta. Ymmärtäisi paremmin jos niitä juhlittaisi niinkuin karkauspäivää kerran neljässä vuodessa, mutta että joka vuosi sama ruljanssi. Vaikka vähemmän sitä taitaa vuoden vaihtuessa tulla toivoteltua hyviä uusia vuosia, vaan se tulee kohdistettua useimmiten vaan siihen yhteen tulevaan vuoteen, mutta joulun kanssahan se on ihan saletti, että niin tulee usein tehtyä, itsekkin pahus sentään on myönnettävä.
No kuitenkin olkohon jokaiselle tuleva vuosi entistä parempi, mennyttä vuotta vaurahampi ja taaksejättämäänsä onnentäyttämöisempi. Tuokohon tuleva vuosi tullessansa enempi rakkavutta sitä janoaville ja likioloa lempiville sekä vieköhön ikävät vanha vuosi mennessäsä jättäen vain enintähän puolet jokaiselle ite kannettavaksi. Ja jos jotakin uuvelle vuojelle pittää jättää vanhasta vuojesta mukana veettäväksi niin olkoon ne sitten niitä onnenkantamoisen muisteloita ja niitä ikiaikaisia haaveita ja unelmia.
Se on loistava, vuosista parhain :)
kuule ei sitä etukäteen voi tietää
Hasta vaan itelles;)
pökiö
Ihana vuosi tulossa ! Uutena Vuotena kihloihin ja 10.10.2010 naimisiin !
Viimeiset kolme vuotta on ollut yhtä painajaista, onneksi kesällä kaikki muuttu kun tapasin *****
onnea sinulle
onni korvaa kaiken painajaisen
Niin se elämä antaa jos joskus ottaakin.
Viime vuosi ei ollut kehuttava ja tää on ollut varsinaista "soosia"... Tasaista loskassa tarpomista harvoja onnen hetkiä lukuunottamatta - no tosin ne hetket ovat olleet Erityisiä, niitä kun tuleva vuosi toisi lisää :-)
Joulunpyhät olivat rankimmat aikoihin, paria ihmistä kaipasin niin, että sydämeen sattui. Ehkä sekin on toisin, kun ensi Jouluun päästään... Aika parantaa haavoja ja toisaalta, toivon mukaan elämäntilanteet muuttuvat.
Erinomaisen hyvää uutta vuotta 2010!
että tuleva vuosi on paljon parempi kuin tämä tai aiemmat vuodet...
Ei ole ollut tällaista vuoden vaihtumiseen liittyvää tunnetta tai ajatusta aikoihin...
Toivottavasti saisin viettää vuoden vaihdetta Hänen
Uskoa, Toivoa ja Rakkautta :D
Hyvää Uutta Vuotta!
sellainen tunne tulevasta vuodesta.. Itse en uskalla tällä toivoa muuta kuin et se olis parempi kuin kulunut vuosi. Syksy oli niin uuvuttava et samanlaista en enää jaksaisi. Toivon et asiat selviävät parhain päin ja uusia ystäviäkin ehkä ilmaantuisi. Sellaisia nyt tarvitsisin todella.. Ihastuksen suhteen en oikein uskalla toivoa mitään.. Koska se on ollut tähänkin asti aika vaikeaa. Toki muuta toivoisin mut kaikki ei ole minusta kiinni.
uutta vuotta sinnekin. Aika näyttää tuoko sitten mitä mukanaan. Kun ei odota liikoja, ei putoa korkeelta.
Niin huonoa vuotta ei voi olla kuin on ollut joskus. Aina vain ylöspäin mennään. Ei koskaan alaspäin.:)