ihan perseestä koko elisan tarjoama nettiliittymä,ei mikään toimi, katkee yhteys alvariinsa ja saa maksaa tyhjästä. Samoin kuin laskuttivat elisalta aikoinaan olemattomasta kännykkäliittymästä ...tämmöistä saaatanan asiakaspalveluasennetta elisapuljusta löytyy.....
en kannata internetliittymän hankintaa elisalta...muualta saat parempaa palvelua
elisan laajakaista yhteys....viidhe paketti
5
654
Vastaukset
- viivettä liittymässä
viive paketti,eikä viihde
- 98765
Kyllä meillä viihdekaista toimii ihan hyvin. Jopa verkkopankitkin toimivat nyt normaalisti, kun adsl-modemi vaihtui.
Ongelmia on kuitenkin tietoturvapaketin kanssa. Jumittaa konetta tai ponnahtelee herjaikkunoita enemmän kuin ehtii kuittaamaan eikä ota muistiin hyväksyntäkäskyjä. Otin paketin pois ja taas kone toimii. - GF.
Mulla on ollut Elisan laajakaista yhteys vuodesta 2003 ja todella hyvin on pelittänyt. Katkoksia tulee todeeeella harvoin. Eipä olet tarvinnut ottaa yhteyttä asiakaspalveluun kertaakaan. Missäköhän korvessa sinäkin mahdat asua?
- Mie vaan..
Eipä minulla ole ongelmia 24 megasen kanssa.Pätkimättä toimii ja ladatessa tulee sisään n.2,2 mt/sek.
n. 270megan tiedosto tulee parissa minuutissa sisään :)
Tyytyväinen olen.- korsu477
Kännykkäni (SE715) löysi ennen ton viihdetoosan tuloa verkon ihan vaivatta mutta ei enää. Tuolta jostain luin että alkuvaiheessa ilmestyi wifi-verkkoja vähän liikaakin, suojaamattomia peräti. Noi rojut tuli täysin ilman käyttöohjeita, asennuskaavio sentään löyttyi. Modeemissa on pappula jossa lukee wifi mutta mitään vaikutusta en ole huomannut, edes merkkivaloa ei toiminnolle ole. Pitääkö nyt mennä jotain hanikoita netin kautta etäsäätelemään?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2123946Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii642508Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3922326- 472243
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321531Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931271- 561267
- 721196
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251146