Näin laman kunniaksi sieltä tulee joka päivä maksumuistutus niin kauan kuin maksu on auki..Maksan vipin 15.1 kun saan rahaa, mutta hiukan hysteerisen kuvan antaa firmasta kun koko ajan täytyy olemassaolostaan muistuttaa :-D tietäisikö joku millä saa estettyä tietystä numerosta tulevat viestit ?
Lainaamulle.fi ampuu kovilla :-)
georg2
71002
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
http://www.voicestream.fi/index.php?p=aspa
jos tuonne tuuppaa kyselyä/kieltoa?
että edes sait lainan. Mulla tuli lasku jo 21.12, mutta ei rahoja vieläkään. Kaksi sähköpostia jo lähettänyt ja mitään ei kuulu. Onkohan edes kukaan lukemassa niitä posteja. Saapa nähdä milloin alkavat karhuamaan rahoja, joita eivät edes ole ikinä lainanneet.
Joka aamu klo.7 uhkailevat viesteillä,jopa joulu-aattona.Ei kiinnosta paskan vertaa maksaa niille yhtään mitään
ainakaan ekaks.rahatkin tuli monta päivää myöhässä,niin myös takaisimaksukin saa viipyä...
BUENCALI TOINEN PASKA.AINA TULEE,ETTÄ HAKEMUSTA EI LÖYDY.KYSYIN MIHIN HELVETTIIN SAATTE MUKA HUKATTUA SEN,MUTTA VASTAUSTA TUSKIN TULEE
Mikä on esim. sinun nimimerkki "on niitä muitakin" mielestäsi bisneksen syvin olemus???? eli lainaat rahaa mutta takaisin et ole halukas maksamaan? Näinkö tämä maailmasi toimii? Miten yksinkertainen oikein oletkaan?
firmalla on täysi oikeius karhuta saataviaan takaisin jos et ole ajallaan maksanut niitä.
toki asia on erikseen jos on maksusuunnitelma ja he haluaa poiketa siitä.
Aikaisemmin kirjoitinkin, että hain lainan ja se hyväksyttiin. Lähettivät laskun ja velkakirjan maksukuittauksen yhteydessä 21.12.2009. Vielä tähäänkään päivään mennessä rahat eivät ole tulleet tililleni ja kaksi kertaa olen lähettänyt sähköpostia asiasta ja en ole saanut vastausta. Lisäksi olen yrittänyt soittaa kolmeen eri Voicestream Oy:n asiakaspalvelunumeroon ja yhdestäkään ei ole vastattu.
Kaiken huipuksi tänään oli tullut sähköpostiin maksumuistutuslasku, jossa muistutettiin, että laskusi eräpäivä on 5.12.2009 ja muistathan maksaa ajoissa,että vältyt muistutus ja perintäkuluilta. Vittu, alkaa oikeasti meneen hermot. Ja en edes tarvitse lainaa enää, koska huomenna on tilipäivä.
Välttäkää tätä paikkaa.
katsoa myös tiliotettasi.Minulle lähettivät aikoinaan maksumuistutksen myös tililleni. Tein asiasta ilmoituksen kuluttajavirastoon, josta luvattiin tutkia asiaa. En tiedä onko asia edennyt..
myös kappalehinta, joka lisätään velkapääomaan koron ynnä muitten kulujen lisäksi? Esimerkiksi perintätoimistot laskuttanevat joka muistutuksesta ja niin suolaisesti, että tästä toiminnasta on noussut jopa kohua. Oletan, etteivät perintätoimistot suinkaan pulita muistutusviestikuluja omasta kassastaan eivätkä hyväntekijän osaan änkeydy puhelinyhtiötkään, vaan velallinen maksaa - kalliisti.
Pikavippi on mytä tyyreintä rahaa
m.o.t.