Räjähdys?!

Lempäälässä kuului kova räjähdys hyvin laajalla alueella maanantaina 28.12 noin klo:19.30
Talot tärisivät nauhataajaman alueella.

Onko kellään tietoa mikä aiheutti? Ei kai nyt rakennus-räjäytyksiä tuohon aikaan tehdä?
Eikä se olisi noin laajalla alueella tuntunutkaan.
5568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

paukuttelunsa etuajassa aloittanut.Minä ainakin syötän sellaiselle nulikalle sen ilotulitteet,jos meidän tontin lähellekkään tulee paukkuinensa.Joka vuotinen riesa sa paukuttelu,aina kun rännit putsaa kyllä hylsyjä on katolle myös tippunut.Tämä kirjoitus ei välttämättä liity aloittajan ihmettelyyn,on ollut ehkä isommasta paukusta kyse.

Äänestä
  • Sukarihan se siellä ideaparkin alla paukuttelee. Isommalla paukulla tulee kerralla valmiimpaa.

    Äänestä

  • titäväinen kirjoitti:

    Sukarihan se siellä ideaparkin alla paukuttelee. Isommalla paukulla tulee kerralla valmiimpaa.

    "Titäväisen" jutussa voisi olla perää. Rekisteröityykö louhinnan aiheuttamat tärähdykset seismologian laitoksen vempaimiin?

    Äänestä

Se oli Lempäälän kunnan selkäruoto kun katkesi. Nyt vaan liittämään Tampereeseen koko raato.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmettelijä x kirjoitti:

Lempäälässä kuului kova räjähdys hyvin laajalla alueella maanantaina 28.12 noin klo:19.30
Talot tärisivät nauhataajaman alueella.

Onko kellään tietoa mikä aiheutti? Ei kai nyt rakennus-räjäytyksiä tuohon aikaan tehdä?
Eikä se olisi noin laajalla alueella tuntunutkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu