Hengissä ollaan!

Uuninlämmittäjä

Tuolla taannoin kannustusta kaipailin - ja sain - kiitos teille. Tuli sairaalakeikka (toinen tässä kuussa) kuten arvata saattaa. Nyt tässä pari päivää olen toipuillut. Perustautihan ei parane mutta kovilla myrkyillä taas hallinnassa. Hemoglobiini jo 115! Yhtä kyttäämistä tulee loppuikä nyt olemaan, leikkaussaumassa sisäpuolella haava joka aiheuttaa nämä verenvuodot. Mutta nyt osaan vähän seurailla että missä vaiheessa pitää lähtee sairaalaan. Ei tähän kuole, mutta aika kitumista välillä on. Mukava palata tännekin palstalle:-) Pitää ruveta lueskelemaan mitä kaikkea olette täällä keskustelleet poissaollessani.

Toivotan kanssakulkijoille mukavia vuoden viimeisiä päiviä ja jatkossa vielä parempaa tulevaa vuotta!

5

224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiva kuulla että olet parempaan päin. Tutkimuksiin tässä olen itsekin jonottamassa ja ihan hissutellen vaan eteenpäin.

    • Kiva kuulla että on menossa hyvään suuntaan! Toivotaan parempaa ensi vuotta! Lepäile!

    • Arvaa mitä

      Jaksamista Sinulle..

      Ota elämä rauhallisesti ja pidä itsestäsi hyvää huolta. Kuin myös sinulle Toivotan Parempaa Uutta Vuotta.

      tsau:Friidu

    • Heikunkeikku

      Tervetuloa vaan tänne rupattelemaan.
      Hyvä, jos olet toipumaan päin. On myös hyvä, kun on sairaudesta tietoa ja olet saanut neuvoja, miten pitää toimia asioiden kanssa. Ja lääkitys helpottaa kipuja. Varmasti olo tulee vielä paremmaksi, kun saat rauhassa toipua leikkauksen jälkeen.
      Tsemppiä ja jaksamisia sinne päin. Ja parempaa tulevaa Uutta Vuotta myös sinulle.
      Palstalla kirjoittelu piristää ja jos ei aina jaksa kirjoittaa, niin mukava vain lueskella muiden juttuja.
      Kivaa vaihtelua tämä täällä olo on, ainakin minä tykkään pujahtaa palstalle, arkiaskareitten lomassa ja silloin, jos ei jaksa/huvita minnekään lähteä.
      Ja hyvät naurut saa silloin tällöin imettyä ihteensä.:) Mukavaa väkeä täällä.

    • Sinimarjanen

      että tilanne on nyt parempi. Sinulle toivon hyvää tätä loppu vuotta ja parempaa Uutta, tulevaa Vuotta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      314
      27501
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      48
      2324
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      202
      1681
    4. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      41
      1622
    5. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      156
      1586
    6. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      34
      1351
    7. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      44
      1083
    8. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1038
    9. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      942
    10. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      97
      920
    Aihe