Saman paskan jauhaminen näemmä jatkuu, vaikka virus on käytännössä täysin vaaraton!
http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/8434273.stm
http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/8434273.stm
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Niiltä on loppunu jutut joten pitää lässyttää viruksen muuntumisesta.
Ihan sama, kuolen sitten kun kuolen. En jaksa hysterisoida :P
Raha ratkaisee, kuten tiedetään!
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/11/laaketeollisuus_tehtailee_tauteja_1141098.html
muuntuu, niin eihän nää vanhat rokotukset edes tepsi. Mikä hinku niillä on niitä myrkkyjään tuputtaa. Ai niin, uusi maailmanhallitus on päätänyt vähentää ihmiskuntaa 2/3. Meitä on nääs liikaa.
Nyt jokaisen ns. taviksenkin kannattaisi perehtyä hiukan influenssojen anatomiaan.
Ei ole mikään salaisuus, että influenssavirukset muuntuvat KOKO AJAN, siksi nuo influenssarokotteet ovat hyvin kyseenalaisia, sillä rokotteet laahaavat aina jäljessä, kun virus todella muuntautuu koko ajan.
Surkuhupaisa möläytys oli, kun yksi "asiantuntija" ehti julistamaan alkusyksystä, että tämä sikainfluenssarokote antaa suojan noin kahdeksi vuodeksi, ja nyt tuo totuus on, että tämä sikainfluenssarokote antaa suojan ensi syksyyn saakka.
Eli tuolla logiikalla ensi syksynä on tulossa uusi rokote, ja sanotaan, että sen avulla olet suojattu taas vuoden.
Ruvetkaa nyt hyvät ihmiset ottamaan asioista selvää, ajattelemaan itse, sekä ignooratkaa tuo valtamedia.
Edelleen, miksi WHO ei ole purkanut pandemiaa, tai yleensä julisti pandemian, kun tämä sikainfluenssa on PALJON VAARATTOMAMPI KUIN JOKAVUOTINEN KAUSI-INFLUENSSA.
WHO on rikollisjärjestö, tähän on moni päätynyt ajattelussaan.
Ajatelkaa, WHO alensi pandemian määritelmää viime toukokuussa, kun tämä sikainfluenssa oli jo tullut ihmisten ilmoille, muuten ei WHO:n johtaja Margaret Chan ja salaisena pysyvät "asiantuntijat" eivät olisi voineet julistaa tätä "pandemiaa" joka on siis täyttä paskapuhetta.
Miksi minun täytyisi ottaa mitään sikainfluenssarokotetta, kun en ikinä ole kausi-influessarokotteitakaan ottanut, ja terveenä olen pysynyt, sekä kun vielä nämä rokotevalmistajat ovat saaneet syytesuojan.
Vähän sama kun joku yrittäisi myydä minulle jotain tuotetta, vaikka kiipeilyköyttä, ja sanoisi, "en silti ota mitään vastuuta siitä, että tuo köysi kestää painosi", mutta suosittelen tämän köyden silti sinun ostamaan.
Ei perhana!
Ovatko ihmiset jo näin tyhmiä, että eivät näe mistä tässä kaikessa on kyse!?
Markkinoidaan jopa "äidintekemää ruokaa", koska kansalaiset voivat mieltää asian niin, että eihän siinä silloin voi olla natriumglutamaattia.
Eihän tuo rikollisjärjestö todellakaan lopeta, selkä seinää vasten on WHO:lla, he yrittävät katkeraan loppuun asti saada piikin kehoosi ja tekosyyksi kelpaa mikä hyvänsä.
http://www.iltalehti.fi/sikainfluenssa/2009123010856849_si.shtml
Tätä miestä kuuntelen mielelläni, valtamedia tuntuu karttavan tätä professoria ja tiedemiestä.
http://www.demari.fi/content/view/8741/
Muistakaa, WHO = World Hell Organization.
koska sikainfluenssan ensimmäinen aalto oli lievä, mahdollinen toinen aalto on vielä lievempi. Ei tuo ainakaan ruokkisi rokotekiimaisia.
Niin, influenssaviruksethan muuntuvat koko ajan, kunnes ne sitten lopulta hiipuvat kokonaan, ei uutta ihmisille, jotka asiasta jotain tietää.
Tosin kyllä THL keksii jotain uusia peloitteita, että tämä nyt jo täysin tarpeeton ja tehoton sikainfluenssarokote kannattaa itseensä ottaa.
Kyseessä on suomessakin korkeiden viranomaisten uskottavuus, sekä se, että yhteensä nämä kaikki 5,3 miljoonaa rokoteannosta tulee suomeen, ne on jo maksettu.
Viranomaisten etu on siis vakuuttaa, että nuo piikit on tärkeä ottaa, halutaan, että suurelle yleisölle ei paljastu mihin turhuuteen meni 37 miljoonaan euroa.
GlaxoSmithKline nettosi suomelta 37 mijoonaa euroa.
Terveisin: en ottanut sikarokotetta, vaikka tarjottiin kyllä, sekä paikkakunnallani oli tämä epidemia, ja terve ja elossa olen.
Koko WHO:n asintuntijaryhmä koostuu ihmisistä, joilla on kytköksiä ja osakkuuksia suurissa lääkeittä ja rokotteita valmistavissa yhtiöissä. Jos sikainffulensan toista aaltoa ei tule, tämä merkitsee taloudellisia menetyksiä mm näille ihmisille. Siksi tätä mainos/pelottelukamppanjaa on jatkettava. Eikä WHO:n missään tiedotteissä puhuta vertailun vuoksi siitä, minkä verran ihmisiä kuolee tavalliseen kausiinffulensaan.
WHO:n salainen, tanskalaisessa lehdessä julkituotu, panepidemiaryhmä. Sekä siinä olevien ihmisten kytkökset lääketeollisuuteen:
http://www.information.dk/218247
Maailman terveystilanteen ja kaikenlaisten mahdollisten kulkutautien ja sen sellaisten seuranta ja niihin varautuminen taitaa olla WHO:n tehtävä. Mutta palstalaisten mielestä tietysti täysin turha organisaatio, tällä palstallahan maailman terävimmät aivot ovat, minkä voimme todeta ihan päivittäin!
Jaahas, tässä on tämä suomen sos. ja terv. ministeriön maksettu propagandisti jälleen.
Hehän joutuivat ilmoittamaan ihan virallisesti, että seuraavat näitä keskustelupalstoja.
Tosin, mitään asiaahän tuossa ei ollut.
Totuus vai tehtävä.
http://www.hermeetikko.com/15/index.php?option=com_content&view=article&id=154:mitaes-me-rokotehoerhoet&catid=44:paeaekirjoituks
WHO valinnut tehtävän, ison tehtävän...
väärin, niin väärin...