Valtterin kirppiksen wc:t ovat aivan järkyttävässä kunnossa. Viinapulloja pöntössä, kansia rikottu, wc:t vetämättä jne. Siivoaako näitä wc:itä kukaan? Olen viimeaikoina käynyt Valtterilla ja joutunut käymään wc:ssä ja huomannut saman jokakerta.
Valtterin kirppiksen wc:t
toooosi
4311
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ovat vessojen käyttäjät..
Olen samaa mieltä asiasta. Syksyllä olin muutaman tutun kanssa muutamana lauantaina myymässsä tavaraa usean tunnin ajan. Siinä välissähän oli pakko käydä wc:ssä ja sitä ei voinut välttää. Wc aulassa haisi aivan hirveä haju ja wc-koppien aula oli suoraan sanottuna ryöttäinen. Itse koitin valikoida itselleni siistihkön kopin tarpeitani varten. Kun näin ensimmäiset vapaina olevat kopit, wc-pöntön kannet säretty nurkkaan, toisessa viinapulloja rikotti pöntön istuimeen. Wc:issä ei ollut edes merkitty, mitkä ovat miehille ja mitkä naisille tarkoitettuja. Täytyy todeta myös, että siivotaanko näitä Valtterin kirppiksen vessoja kovinkaan usein? Paskassa pöntön reunat ja kuset ympäri koppia ties kuinkakauan. Ei ihme, että wc:seen ei tunnu mukavalta mennä
Mä oon käyny myös tuolla vessassa. Sillon ku mä menin vessaan, etsin kaikkeen siisteimmän kopin ja löysin sellasen. Se koppi johon menin, oli suhteellisen siisti ja paskallakin pystyi juuri ja juuri tuolla käymään. En oo myöskään huomannut, ovatko mitkä vessat miehille ja mitkä naisille.
Paitsi että kyllähän ovissa oli merkit miehille ja naisille.
Haju kyllä jäi loppupäiväksi nenään ja lähti vasta saunareissulla.
Enpä suosittele.