Pirttihirmuna leikki vuosia, huusi ja räyhäsi milloin mistäkin ja uhkaili erolla. Faija yhtenä ilta sitten veti rykyt niskaan ja käveli ulos. Seuraavana päivän mutsi sai erohakemuksen laatikkoon ja siitäkös se helvetti repes.
Vittu mikä kusipää, vaatii lasta ruinaamaan faijaa kotiin. Ymmärrän perkeleen hyvin ylipainon lehmä joka jäkättää milloin mistäkin. Nyt rääkyy ja voihkii, kaataa kaikki omat mokailut mun niskaan, aina vaan haukkuu faijaa.
Ootan et ero on voimassa, haluun muuttaa faijan luo asumaan. Kuka vittu jaksaa elää tollaisen mölyapinan kanssa.
jos kerran faija on siitä niin helvetillen kusipää ja huono ukko, miks vitussa ruinaa sitä takaisin. Olis pitänyt leipäläven soukemmalla ja tukenut vähemmän viinerii sinne leipäläpeen.
Keski-ikäiset lihavat ämmät on helvetin huonoja mutseja, piehtaroivat vain omassa paskassa, kaikkiahan on aina muiden syy.
Toivottavasti faija löytää jonku kivan misun ja kokee ees joskus olevansa onnellinen, mutsin kassa se mitä mää muista on elämä ollut aina helvettii.
Siitähän tuo taivas repes kun kerroin ymmätäväni miksi ukko lähti vetään, ittehän tuo poskee soitti ja käski lähtee vetään. Kerrankin ukossa oli munaa.
katkera mutsille
1
544
Vastaukset
- Minä-äiti
eroneena äitinä nyt miltä sinusta tuntuu. Tosi kurjaa , että me aikuiset unohdetaan omat lapset siinä eron myrskyssä. Itselleni on käynyt samalla tavalla. Minnulla on kaksi lasta ( nyt aikuisia ) joista vnhempi oli juuri täittänyt 20v. ja asui kotona. Hänelle olin sitten sanonut ( itse en edes muista!) että; " nyt sitten saat muuttaa täältä, mulla ei ole varaa elättää! ". Niin kauhelta tuntui tuo asia ja uskomattomalta, mutta totta se varmaan on. Kuitenkin rakastin ja rakastan edelleen lapsiani eniten kuin mitään muuta maailmassa. Varmasti äitsi rakastaa sinua! Hän on vain ihminen, heikko, niin kuin me kaikki joskus olemme. Aina ei jaksa olla vahva.
Pahalta se tuntuu vanhempien riitely, kun itse ei voi mitenkään siihen positiivisesti vaikuttaa, vaikka haluaisi.
Vomia sinulle! Kaikki varmasti järjestyy parhain päin, kunhan myrsky laantuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain1828938Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1443312Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja
Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve32260- 1702212
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha1011856Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1741796Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1801667- 1391341
SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918
kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,271290Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa
Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..1151064