Pirttihirmuna leikki vuosia, huusi ja räyhäsi milloin mistäkin ja uhkaili erolla. Faija yhtenä ilta sitten veti rykyt niskaan ja käveli ulos. Seuraavana päivän mutsi sai erohakemuksen laatikkoon ja siitäkös se helvetti repes.
Vittu mikä kusipää, vaatii lasta ruinaamaan faijaa kotiin. Ymmärrän perkeleen hyvin ylipainon lehmä joka jäkättää milloin mistäkin. Nyt rääkyy ja voihkii, kaataa kaikki omat mokailut mun niskaan, aina vaan haukkuu faijaa.
Ootan et ero on voimassa, haluun muuttaa faijan luo asumaan. Kuka vittu jaksaa elää tollaisen mölyapinan kanssa.
jos kerran faija on siitä niin helvetillen kusipää ja huono ukko, miks vitussa ruinaa sitä takaisin. Olis pitänyt leipäläven soukemmalla ja tukenut vähemmän viinerii sinne leipäläpeen.
Keski-ikäiset lihavat ämmät on helvetin huonoja mutseja, piehtaroivat vain omassa paskassa, kaikkiahan on aina muiden syy.
Toivottavasti faija löytää jonku kivan misun ja kokee ees joskus olevansa onnellinen, mutsin kassa se mitä mää muista on elämä ollut aina helvettii.
Siitähän tuo taivas repes kun kerroin ymmätäväni miksi ukko lähti vetään, ittehän tuo poskee soitti ja käski lähtee vetään. Kerrankin ukossa oli munaa.
katkera mutsille
1
513
Vastaukset
- Minä-äiti
eroneena äitinä nyt miltä sinusta tuntuu. Tosi kurjaa , että me aikuiset unohdetaan omat lapset siinä eron myrskyssä. Itselleni on käynyt samalla tavalla. Minnulla on kaksi lasta ( nyt aikuisia ) joista vnhempi oli juuri täittänyt 20v. ja asui kotona. Hänelle olin sitten sanonut ( itse en edes muista!) että; " nyt sitten saat muuttaa täältä, mulla ei ole varaa elättää! ". Niin kauhelta tuntui tuo asia ja uskomattomalta, mutta totta se varmaan on. Kuitenkin rakastin ja rakastan edelleen lapsiani eniten kuin mitään muuta maailmassa. Varmasti äitsi rakastaa sinua! Hän on vain ihminen, heikko, niin kuin me kaikki joskus olemme. Aina ei jaksa olla vahva.
Pahalta se tuntuu vanhempien riitely, kun itse ei voi mitenkään siihen positiivisesti vaikuttaa, vaikka haluaisi.
Vomia sinulle! Kaikki varmasti järjestyy parhain päin, kunhan myrsky laantuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei81258- 891135
Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1031037Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi51913Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk62787- 81705
Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli170667- 35659
Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253656Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?42613