Loimaalla jo ainakin 60-luvun alusta toiminut (tai sieltä asti olen siinä ainakin asioinut) avattiin pienen tauon jälkeen uudelleen. Minäkin sitten ajattelin uudenvuodenaattona käydä testaamassa onko laatu entinen, kuten oli luvattu. Jonotin aututojonossa n. 20 min. No uutuuden kankeutta ajattelin, kyllä se siitä kun rutiinia tulee. Kun vuoroni lopulta tuli, naispuolinen myyjä läimäytti luukun kiinni nenäni edessä ja kiirehti toiselle luukulle palvelemaan miestä, joka oli tullut n. 15 minuuttia minun jälkeeni. Hieman otti päähän, mutta ajattelin että menköön nyt sitten. Sitten hän alkoi palvella vielä paljon sen jälkeen tulleita asiakkaita, jolloin totesin, että minun vuoroni ei tässä kioskissa taida tulla koskaan ja painoin kaasua. ei ole mielestäni kohtuutonta vaatia saada palvelua omalla vuorollaan, sitä olen kyllä valmis kiltisti jonottamaan. Ehkä autojonolle kannattaa laittaa kyltti "Palvellaan vain kun muuta tekemistä ei ole" tai sitten vähentää luukkuja niin että pystyy hallitsemaan ne, eli tietää asiakkaiden järjestyksen. Nyt ei ollut edes ruuhka-aika, entäs sitten kuntulee? Olen hyvin syvästi pettynyt moiseen toimintaan. Pitänee yrittää uudelleen kun on koko päivä aikaa odotella kaikki ohittajat, pysyypähän kilot kurissa sen aikaa. Vai pitääkö sinne tilata aika, jotta saa asioida omalla vuorollaan
Palvelu Loimaan uudelleen avatulla grillillä
Kantapeikko
111984
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Itse olen pari kertaa käynyt jo ja tottakai alkukankeutta lienee aluksi. Enpä usko, että olisit autojonossa ollut siis jo oikein ymmärsin melkein puolituntia.
Minä sain ainakin ystävällistä palvelua molemmilla kerroilla. Laatu ei ole sama mitä Salosella, vaan parempaa. Täältä on pitkään puuttunut kunnon grilli. Tervetuloa Loimaalle!!
Hienoa,jos laatu sekä palvelu parantunut.
JO OLI AIKAKIN.
Aika riitti,jolloin oli vihreät nakit ja kenkälaatikko kassana.
Nyt eletään jo 2010 lukua,YES.
Kyllä Loimaalta saa hyvää laatua ja palvelua,kun valitsee asiointipaikat oikein.
En epäile palvelun ystävällisyyttä tai laatua, kunhan vain saisi sitä omalla vuorollaan.
Ymmärrän kyllä alkukankeuden mutta silti pitää saada omalla vuorollaan. En moittinut hitautta vaan järjestystä. Aika jonossa oli 21 minuuttia, mutta se on ok, sen on sitä kankeutta. Mutta kun kaksi menee ohi, niin se oli liikaa sen jälkeen.
Etkö ole huomannut, että pankissa, vakuutusyhtiössä, terveyskeskuksissa ja virastoissa aina lopetetaan sun palveleminen ja palvellaan puheliasiakkaita, vaikka iltaan saakka? Niin minulle on viimeaikoina käynyt Tapiolassa, Osuuspankissa ja terveysaseman luukulla.
ap, Jos vanhaa laatua kaipaat eli vihreitä nakkeja niin meneppä forssan kiimassuolle.. :D
heh he.
Mitä itse olen kioskilla asioinut niin palvelun laatu on ollut hyvää ja mitä huomasin niin ei autokaistalta edes nää onko sisäpuolella odottavia asiakkaita että kukin vuorollaan.
Ei nää ei, mutta kun ne olikin ulkopuolella ja molemmat tulleet vartin myöhemmin kuin minä. Ei ole mitään uusia yrittäjiä vastaan, mutta m,yös asiakkaiden pitää olla samanarvoisia.
Olen valitettavasti huomannut, viimeksi tällä ko. grillillä. Kaikkien raha ei näköjään ole samanarvoista.
En tiedä uudedsta laadusta, kun sitä ei mulle myydä :-(
Entäs nyt?
Onko jo palvelu muuttunut?
Onko ruoka siellä hyvää?
Eihän tuo ole edes auki kun toisinaan, eli ainakin palvelu aukiolon suhteen on mennyt täysin alas. Ei taida kiinnostaa homma. :D