kepulaisuutta

yksinäiset ihmiset elävät elämäänsä tämän saitin kautta

http://www.youtube.com/watch?v=DX_xr0CmdMg&feature=related
10126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

eivät ole kepulaisia

Äänestä
  • sisällä poliittiselta taistelukentiltä. sillä silloin kaikki kepulaiset on jo montussa

    Äänestä

Hawaijin kepulainen laulaa, Hawaijin kepulaiset kuuntelee.

Äänestä

samalla kuolee myös kepulaisuus

Äänestä

...saatana miten imelä ja tekemällä tehty kappale. Tekijöiden ja esittäjän on kyllä pakko olla ehtoja kepulainen??? VIelä kun sanoitukseen olisi saatu mukaan maataloustukiaiset...

Äänestä

että suurin osa näistä palstapaskojista on demuja, joille tietokone on melkein ainoa elämä vapaa-aikana.
tietenkin he työkoneiltaan paskovat työaikanakin mikäli mahdollista. nettihän tekee riippuvaiseksi, kuten ole palstasaasta kapista, ja kakahattu-ukista saaneet huomata. kumpikin jopa suutuu, ja menettää hermonsa, jos heidän paskansa pois siivotaan. Sellaisia sottapyttyjä nuo demarit ovat.

ei normaali-ihminen, eli täysjärkinen ja mielelään terve viitsi roikkua jollain tietokoneella kokoaikaa.
varsinkin maaaseudullahan on paljon muutakin virikkeelistä, ja rentouttavanpaa tekemistä.

Niinsanottu hyötyliinktakaan ei maksa mitän, kuten kaupungeissa pitää käydä jossain hieltä haisevissa saleissa.

Yksinäisyys on enemmän kaupunkien ongelma.
Siellä on kylä ihmisiä kuin kusiaispesässä, vaan kovinpa on kopeaa tuo kanssakäynti.

Olen asunut maailman metropoleissakin, ja voin sanoa, ettei typerämpää, ja sairanpaa asuinpaikka, kuin Helsinki, ole olemassakaan. Johtusikohan demareista tuokin seikka. Näin minä olen asian tulkinnut, että mitä enemmän demareita, sen enemmän ihmisissä ahdistuneisuuta, ja kylmäkiskoisuutta.
Olen myöskin oleskellut niinsanottujen alkuasukasheimojen parissa, ja voin sanoa, että ei käynyt aika pitkäksi sieläkään, ja mikä toisen ihmisen huomioiminen ja auttaminen oli silmiinpistävää.
Nyt demarit haluavat viedä tuonkin ilon heiltä, ja opettaa heidät ahnehtimaan, ja sitä kautta nostamaan hintatasoa, ja lisäämään ihmisten eriarvoisuutta.

Kaikenkaikkiaan demarius on pelkkää ökyrosvojen kansankusetusta.

Keskustalaisuus on inhimillisyyttä, ja elämän perusasioihin nojautuvaa hyvinvointia kaikkien luotujen parhaaksi.

Äänestä

kuin mummo

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kepuloinen kirjoitti:

yksinäiset ihmiset elävät elämäänsä tämän saitin kautta

http://www.youtube.com/watch?v=DX_xr0CmdMg&feature=related

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu