odottakaa ystävänpäivää, sitä mainiota juhlaa, jonka ainut tarkoitus on osoittaa kenellä on ystäviä ja kenellä ei. Onneksi kyseisellä päivällä ei ole Suomessa niin suurta merkitystä kuin esim. USA:ssa.
Jos uusivuosi vitutti, niin
ASSSSSSSSSSSFEEF
16820
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
...tahmeita vaaleanpunaisia sydämiä...:/
Viime vuonna kävin askartelukaupasta piirustelutarpeita ostamassa. Kun olin saanut ostokset maksettua niin myyjä muistikin helähdyttää yht'äkkiä jotain että: joko olet ystäviä muistanut, vai tarvitsetko vielä jotain?.. Kyllä tuli niin yllättäen puskan takaa, että veti hetkeksi 'pimeäksi' ja kävi erinäisiä väkivaltaisempia vastausvaihtoehtoja mielessä, mutta eipä se sitä pahalla kuitenkaan tarkoittanut niin hiivin vain pois paikalta. Pitää olla varovaisempi tänävuonna. :/
on täynnä erilaisia oletusarvoja. Niille sokeudutaan, niitä toistellaan kuten edellinen kirjoittaja sai kokea. Tarkoitus voi toki olla hyvä, sisältö jää tyhjäksi.
Uusivuosi olis muuten kyllä vituttanut, mutta nyt tämä Espoon ammuskelu pelasti päivän :-)
Jotain edes tapahtuu. ystävänpäivään voikin valmistautua huumorilla ja postinkantajan iloksi lähetellä itselleen mitä ihanampia ystävänpäivän kortteja eri postilaatikoista.
Ystävänpäivä on lähtöisin ja todella iso tapahtuma venäjällä, ei jenkeistä. Mutta onneksi senkin voi sivuuttaa, lukemalla kirjaa tai täyttämällä ristikoita, telkkari kannattaa pitää kiinni.
Olkaa onnellisia, jos ette ole enää missään koulussa. Siellähän on kaikki palkolliset halipassit ja vaaleanpunaiset sydämmet seuraavat sinua joka puolelle. Keskusradiosta kaikuu viestit, joissa ylistetään kaveruutta imelin teini-runoin.
Muistan yläasteelta yhden kivan tapauksen, jossa luokkaa ylemmällä olevat tytöt tulivat halamaan minua (ei niinkään ystävinä, vaan keräsivät leimoja halipasseihinsa palkinnon toivossa) mutta se hetki oli unohtumaton :D Tuntui siltä kuin minullakin olisi ollut ystäviä. Lukiossa en saanut yhtään halia, lähdin kesken koulupäivää vittuun sieltä imelien ihmisten joukosta.
Mutta toisaalta olis niin kivaa askarrella jotain kortteja ystäville ja poikaystävälle, ja katsoa sitten jotain romanttista komediaa.... mutta kun ei ketään. no onneks y-päivä on vasta parin kuukauden päästä.
halipassit?! Halailua palkinnon toivossa?! Kiesus! Kerrankin olen onnellinen iästäni:D Minun kouluaikanani ystävänpäivä teki vasta tuloaan Suomeen.
Hyi vittu... halipassit... Tekis mieli ripustaa kaulaan semmone sydämen muotonen lappu jossa lukee: Mulla ei ole ystäviä, söin ne. ja sitten mennä ulos käppäilee
:>
..Tämä on kyllä paras palsta minkä olen löytänyt aikoihin!! En kestä enää penkilläni, nauran itseni ihan kipeeksi XDDD Mutta vakavasti ottaen.. no kaikki ok out :)
Aika paha (tai siis hyvä) läppä tuo söin ystäväni. Luulis tuolla huumorintajulla muutama kaveri irtoavan.
Pitäiskö ihan piruttain laittaa tuommoinen "Mulla ei ole ystäviä, söin ne" kyltti kaulaan y-päivänä :D
Semmoinen kunnon pahvilaatikon pohja kaulasta roikkumaan ja siihen vielä vitusti vaaleanpunaisia sydämiä ja Tiimarin glitteriä koristeeksi!!!
vaikka pieni ystävänpäivän-verilöyly? Jenkeillä on sellanenkin, meillä ei! Mielikuvitusta peliin! Liituraitaa päälle ja koopee viulukoteloon.
..parhaani mukaan ;-) Miltäs kuulostaa? Transvision Vamp "Bad Valentine: http://www.youtube.com/watch?v=iA9nEmGRNww
...mä nauroin niin,että vedin ton teen henkeen. Melkeen tuli yks yksinäinen Suomeen vähemmän :D :D
nauru pidentää ikää; kun vähän kattoo kenelle nauraa :) nii, eikä tukehu purkkaan tai johonki... stiff upper lip vaan, ei tätä kauaa jaksa.