Löytyykö yksinäiselle muuttajalle vuokra-asuntoa Pyhäjärveltä ja mielellään Pyhäsalmen keskusta-alueelta.
Minkähän tasoisia ja hintaisia esim. yksiöt?
Kiitokset niille, jotka näkevät vaivaa vastausten muodossa.
Vuokra-asuntoja Pyhäsalmella?
14
5077
Vastaukset
- .
Tämänhetkisestä asuntotilanteesta minulla ei ole tietoa, mutta kaupungin vuokra-asunnot hakuohjeineen löytyvät osoitteesta http://www.pyhajarvi.fi/rillankivi/ ja yksityisten asuntoja ehkä löytyisi laittamalla "Halutaan vuokrata" -ilmoitus Pyhäjärven Sanomiin, http://www.pyhajarvensanomat.fi/ (rivi-ilmoitukset).
- vuokraiasäntä
yksiössä n.200-315e.yleensä saunallinen yksiö on pikkasen kalliinpi.Tällä hetkellä tuntuu olevan aika huono tarjonta pyhäsalmella.
- minä vain
meiltä löytyy vuokra-asuntoja.. oheisen linkin takaa
http://www.karsamaki.fi/index.php/vuokra-asunnot-kellekninen-134
Jos et omista omaa autoa, niin linja-autolla pääsee kulkemaan Pyhäsalmeen.. tosin perillä olet vasta lähempänä yhdeksää aamulla.. Takaisin päin Pyhäsalmesta pääsee kyllä paremmin..
Oma auto kannattaa sun laittaa jos meinaat kulkea Kärsämäki-Pyhäsalmi väliä aamulla varhain..
- Eräs 4
Keskustassa, pieni kaksio,katutasossa heti vapaa. puh. 040-5847557
- jess!!
Täällä on tosiaan vuokrattavia, vapaita asuntoja, että tervetuloa vain!!
- soita..
jess!! kirjoitti:
Täällä on tosiaan vuokrattavia, vapaita asuntoja, että tervetuloa vain!!
Kaupungin asuntotoimistosta...varmasti löytyy asuntoja
- jep jep
soita.. kirjoitti:
Kaupungin asuntotoimistosta...varmasti löytyy asuntoja
onhan niitä kaupungilla varsinki yksiöitä ja kaksoita tarjolla..kolmiot jo vähä kiven alla,vuokrat alkan esim yksiölle n.250/kk
- muuttopuhissa
tuohon numeroon,muttei vastattu.Missä päin keskustaa asunto sijaitsee ja minkälaista sakkia asuu "yläpuolella" ? Onko rauhatonta seutua yleensä?
- Keskustaan vaan
muuttopuhissa kirjoitti:
tuohon numeroon,muttei vastattu.Missä päin keskustaa asunto sijaitsee ja minkälaista sakkia asuu "yläpuolella" ? Onko rauhatonta seutua yleensä?
Varmaan kannattaa vielä soittaa tuohon numeroon. Ilmeisesti hyvä asunto.
- hölömöukko
muuttopuhissa kirjoitti:
tuohon numeroon,muttei vastattu.Missä päin keskustaa asunto sijaitsee ja minkälaista sakkia asuu "yläpuolella" ? Onko rauhatonta seutua yleensä?
Soittele kaupungintalolle.
Asunto-osakeyhtiö Rillankivi ( Sari Ahola), pitäs löytyy kymmeniä tyhjiä. - uskomatonta, mutta
hölömöukko kirjoitti:
Soittele kaupungintalolle.
Asunto-osakeyhtiö Rillankivi ( Sari Ahola), pitäs löytyy kymmeniä tyhjiä.niin ja mahtavia perheasuntoja löytyy. jos on tarve. Ja sanoisimpa- pienellä rahalla, joka joskus on suuri!!
- sivusta seurannut
uskomatonta, mutta kirjoitti:
niin ja mahtavia perheasuntoja löytyy. jos on tarve. Ja sanoisimpa- pienellä rahalla, joka joskus on suuri!!
oletko perheelinen. Esim. Ruotasen (kaivoksen ) taajamassa hienoja asuntoja ja sopivilla hinnoilla. Seuraapa ilmoitelua. !!
- ldldlldlldld
mahtavaa
- Anonyymi
On ainakin Pulkkinen jatkuva hoitovirhe ym pyöritys
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455384Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360