Katsastusasema Oulussa auki LA?

Tarvitsisin pikaisesti tiedon, onko jokin katsastusasema Oulussa auki myös lauantaisin (eli huomenna 2.1.). Mahtaakohan katsastukseen enää päästä, kun ei ole vielä aikaa varattuna? Viimeinen katsastuspäivä on ma, mutta töiden takia se tuottaa hankaluuksia.
21818
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eipä taida olla. Maanantaina töitten jälkeen, ovat yleensä viiteen auki.

Äänestä

Sinulla on ollut NELJÄ KUUKAUTTA AIKAA KATSASTUTTAA autosi.

Mikä vittu siinä on, että kaikki pitää jättää viime tinkaan.
Aattona oli jo valtava ruuhka katsastuksessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


naisihminen10 kirjoitti:

Tarvitsisin pikaisesti tiedon, onko jokin katsastusasema Oulussa auki myös lauantaisin (eli huomenna 2.1.). Mahtaakohan katsastukseen enää päästä, kun ei ole vielä aikaa varattuna? Viimeinen katsastuspäivä on ma, mutta töiden takia se tuottaa hankaluuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu