Km. jälkeen uudelleen raskaaksi???

Hei.
Plussasin pikkukolmosen kohdalla lokakuun lopussa 2009 ja olin intoa täynnä, tottakai
5140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

että ostat niitä testejä useamman.

Äänestä
  • siellä ne kertoo raskaushormoonien määrän ni saa varmaa tietoa... ei tarvitse maksaa maltaita apteekkien testeistä mistä ei ikinä pysty sanomaan varmaksi paitsi positiiviset tulokset :)

    Äänestä

4 kk km jälkeen. Oli tosi traumaattista ja kamalaa se km. Muistan hyvin. Tämä raskaus on nyt vkolla 20 ja hyvin on menny.

JOS sut kaavittiin niin Osta ovestin puikkoja apteekista ja käytä alkukierrosta kp 2-15, sen ohjeen sain gyneltä, kaavinnas limakalvo kaavitaann niin ohueksi että toi auttaa vähän paksuuntumaan. gyne sano et n 6-12kk voi käyttää paksuuntamaan limakalvoa.

Äänestä
  • Tuhannet kiitokset vastanneille

    Äänestä

  • NikNee kirjoitti:

    Tuhannet kiitokset vastanneille

    Itselläni oli km 2.10. rv 10.
    Nyt positiivisen testin tein 13.12. ja ultrassa käytyäni viikkoja on 5-6.
    Eikä yhtiäkään kuukautisia tuossa reilu 2kk aikana ollut.
    Odota ihan rauhassa niiden testien kanssa, odottele kuukautisia alkaviksi tai hämmästele sitten parin kuukauden päästä ellei niitä ole tullut. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


NikNee kirjoitti:

Hei.
Plussasin pikkukolmosen kohdalla lokakuun lopussa 2009 ja olin intoa täynnä, tottakai

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu