kuinkas

kepuloisten joulu ja uusivuosi meni? varmaanki töissä raataen pellolla puiden ja kyntäen
375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

..meni todella hyvin kun olit töissä palkka oli jopa kolminkertainen ja vaikka olit kotona joulunpyhät tai uuden vuoden eikä muuta kuin syötiin kinkkua ja lohta niin kova palkka senkun raksutti.

Äänestä
  • jos työnantaja katsoo että työ on niin arvokasta että siitä voi maksaa kolminkertsen palkan silloinhan työn antaja maksaa sen ei se ole yhteisten verovarojen tuhlausta niinkuin maatalous tuet on

    Äänestä

  • nerous kirjoitti:

    jos työnantaja katsoo että työ on niin arvokasta että siitä voi maksaa kolminkertsen palkan silloinhan työn antaja maksaa sen ei se ole yhteisten verovarojen tuhlausta niinkuin maatalous tuet on

    saavat. Siinä on työläisellä solidaarisuus hukassa kun ei ruokaakaan annettaisi halvalla niille joilla ei ole työtä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nerous kirjoitti:

kepuloisten joulu ja uusivuosi meni? varmaanki töissä raataen pellolla puiden ja kyntäen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu