Olipa hieno taltiointi maan parhaalta naisartistilta kautta aikojen ylen teemalla ... tuli mieleen että kauas jää vasurieskon ja jussin ynnä muitten riidankylväjien jutut kun saa kuulla hyvää musiikkia ja laulua. Kannattais heidänkin enemmän keskittyä positiivisiin asioihin eikä vain aina jauhaa riitaa.
Laila Kinnunen
Laila Fani
12550
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Milana Misic fani.
ja olemme vasuri-eskon valinneet luottamusmieheksemme.
Ja hyvin hän on tehvänsä hoitanut.
Ei se ole riidan kylvöä, kun ihmisten laikiin perustuvia oikeuksia puolustaa.
Lailakin olisi tarvinnut monesti vastaavaa puolustajaa. Hän joutui monien hyväksikäyttäjien polkemaksi elämässään.
maista rohkeutta.
Eli hänen ei ihmisten oikeuksia puolustaessaan saa pelätä edes valtaapitävien käynnistämiä käräjiä.
Tästä on Ahti Karvosen tempaukset hyvänä esimerkkinä.
mutta nuo syylliset on edelleen kuohimatta.
aviomies ollu se pahin?
tais kans olla geeneissä se alkoholi, joka pilas elämän.
vaan etelälahtisilla ja vatjusjärvisillä se oli se yks elostelija joka lailan avulla yritti päästä julukimoksi ku ei omia kykyjä ollu . viina ei oo koskaan syy, se on seuraus.
lailan ois pitäny ottaa se levytuottaja joka oli hyvä mies ja päättömästi lailaan rakastunu, olis saanu hyvän elämän.
kyllä pirä paikkaansa. Lueppas Ville-Veikon tarinoita , niin saat oikeaa tietoa asioista. Vaikka asia ei mulle varsinaisesti kuulukkaan , niin satun minäkin Lailasta jotain, jopa lähes omakohtaisesti tietämään.
jorinoita ? mainoskatkoihin sopii hän parhaiten . niis on tosi uskottava.
miten laila sortu ottaan niin mitättömän miehen
Kuoli koiraa ulos viedessään? Vai löytyi sängystä kuolleena? Molemmista tavoista on kirjoitettu.
Meepä www.YouTube.com sivulle ja pane sen hakukonneella hajeskellen Laila Kinnunen. Sillon löyvät enempiki niitä lempparikappaleitas. Niitä voi puottaa alas omalle konneelleki, josta ne lattautuu soimaan nopiammin. Moni vain ei ossaa tuota davnloatia tehä.
vähän opastaa siinä tavinluonissa. Sontaa oon vaan oppinu luomaan, mutta se sujuukin jo kohtalaisesti.Tuon sulle sitten kuorman kiitokseksi jos neuvot .