Sampo Terhon pitäisi nyt antaa medialle tiedote, koskien 66 %:n galluppia.
Jos ei ole maassa, Tala sijaan, Suomalaisuuden liiton nimissä.
Jos ei ole maassa, Tala sijaan, Suomalaisuuden liiton nimissä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
nyt pitäisi enään tietää kuka on sampo terho?????
Surumedia ryntäsi heti ensi töikseen haastattelemaan SL:n uutta puheenjohtajaa.
Kyselepä sieltä, siellä varmasti tiedetään.
Olen sitä mieltä että Sampo Terhon, Heikki Talan, Ilmari Rostilan, poliitikkojen ja kaikkien joilla on asema jossakin pakkoruotsinkriittisessä yhteisössä, tulee hankkiutua keskusteluun henkilöiden kanssa ja kuulla perustelut tällaiseen käytökseen jota OAJ:n Erkki Kangasniemi on osoittanut. Samoin olisin odottanut että näin olisi pitänyt toimia jo kun Katainen, Heinäluoma ja Vanhanen ym. poliitikot antoivat ällistyttäviä lausuntoja tuestaan pakkoruotsille ym.
Esimerkki mihin pitää johtavien pakkoruotsia vastustavien puuttua.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8736957
Kas kummaa, ilosanomaa viemään pitäisi valjastaa kolme valtion leipää syövää joutilasta joilla on aikaa ja varaa kertoa syöttäjilleen miten pitäisi olla. Olen sitä mieltä, että henkilö joka ei täysikäisenäkään ole tehnyt päivääkään oikeita töitä, eikä ollut oikean työnantajan leivissä, ei omaa puheoikeutta asioissa jotka koskee oikeita työntekijöitä, heidän jälkikasvuaan tai heidän vanhempiaan. Ne jotka osaavat hankkia leipänsä itselleen ja muille, päättäköön asioista.
Olkoot loiset kiitollisia siitä että me työntekijät olemme maksaneet niiden turhan vaelluksen maan päällä täysimääräisesti ja porsastelutason eläke-edut päälle.
Vittu-setä, humoristi ja kansanmies Herpeksestä aktivoitui!