Miten helposti sinua oikein voi aivopestä? Ootko tosiaan niin hölmö, että uskot kaiken, mitä toinen suustaan suoltaa? Joku toinenko ajattelee puolestasi? Etkö osaa ajatella omilla aivoillas? Eikö ihmisjärkikään sanonut sinulle mitään? Herää ihminen. Ajattele itse. Mikä on totta ja mikä valhetta? Mikä vääristeltyä "totuutta". Älä anna toisen ajatella puolestasi ja laittaa ajatuksia ja mielipiteitä päähäsi.
Kuka ajattelee puolestasi?
aivopesty?
6383
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
En, en...mä kuvittelen/muistelen vaan sinut alasti alleni:) eipä muuta:)
Nieminen. Hän meidän kesken hoitaa ajattelupuolen. Minä vaan toimin.
Minä ajattelen aina omilla aivoillani. Aina.
Jostain sinäkin olet ajattelumallisi saanut. Eli teet mitä sinut on opetettu tekemään/ajattelemaan.
yrittävät vaikuttaa, mutta silti ajattelen omilla aivoillani. Ei saa olla niin sinisilmäinen, että ottaa kaiken vastaan noin vain.
ajatella ihan itse, mutta kovasti joku yrittää laittaa sanojansa minun suuhun, vääristelee totuutta ja yrittää muuttaa ajattelu tapaani, tosin siinä onnistumatta. Minulla omatahto.