hanhenmetsästystä:
http://www.youtube.com/watch?v=2aORR67Y0a0&feature=related
joutsenen metsästystä
http://www.youtube.com/watch?v=GAcN6d4OpSI&NR=1
metsästystä ameriikan malliin
5
705
Vastaukset
- Haverisen Jokke
sanon että tuo joutsenien kohtelu ampumisen jälkeen oli todella törkeää ja ala arvoista ja vielä julkiseen levitykseen tuollainen kehdattu laittaa. Saisivat tuolla touhulla menettää lupansa ja aseensa valtiolle iäksi. Riistan kunnioittamista ja asianmukaista lopettamista tuossa ei ollut nimeksikään.
- viherpiiperö
"Näin innokkaana lintuharrastajana ja eläinten suojelijana kysyn että missä näit joutsenen tuossa videolla. Ja miksi aina pitää esittää metsästäjää jos ei ole koskaan edes tutustunut metsästykseen.
- Hanhen pyytäjä
viherpiiperö kirjoitti:
"Näin innokkaana lintuharrastajana ja eläinten suojelijana kysyn että missä näit joutsenen tuossa videolla. Ja miksi aina pitää esittää metsästäjää jos ei ole koskaan edes tutustunut metsästykseen.
kysyn montako videota katsoit viherpiiperö???
- oikein varsinainen
viherpiiperö kirjoitti:
"Näin innokkaana lintuharrastajana ja eläinten suojelijana kysyn että missä näit joutsenen tuossa videolla. Ja miksi aina pitää esittää metsästäjää jos ei ole koskaan edes tutustunut metsästykseen.
tönkyrä lintuharrastaja jos et todellakaan joutsenta tuosta tunnistanut.
miksi pitää aina esittää innokasta lintuharrastajaa ja eläinten suojelijaa
jos ei koskaan ole edes tutustunut lintulajeihin ?
- Jota ei itse tajua
Huvimetsästyksen irvokkaat piirteet oli dokumentoitu. Rikkaat, kumipäiset turhakkeet huvittelevat ammuskelemalla lintuja ja rääkkäämällä kiinni saamiaan kituvia eläinparkoja.
Hupimetsästäjän moraalittomuus, pahuus ja luonnolle tuottama vahinko on tässä surullisessa dokumentissa kaikkien nähtävissä.
Eläinten ammuskelijoiden henkinen ja moraalinen alennustila on syvääkin syvempi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808522624555Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään923423Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka242626Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv582295Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?962179TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain901472Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään281309- 411306
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli701239- 55811