Thors liberaalimpi kuin koskaan
Somalilandia
12172
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
http://www.iltalehti.fi/espoontragedia/2010010410877205_es.shtml
rivien välistä! Ainut rikollinen maailmassa on rasistinen suomipoika, ei ulkomaalanen, joka teloittaa finnjäveleitä! Aivan uskomatonta, että jo ollaan TAAS syyttämässä suomalaisia rasismista! Heti kun Sellon juttu uutisoitiin, joku sveko oli jo haukkumassa suomalaisia heikon itsetunnon kansaksi, joten tällaista ei voi muualla maailmassa tapahtua! Miksi tällaiset mätämunat saavat lymyillä maassamme? Millä perusteella voi muuten vain "oleskella" maassa kun ei rikosten perusteella voi saada kansalaisuutta? Miksi egyptiläismummo piti karkottaa, miksi ei Sellon massamurhaajaa? Astridin ihannemaa: mahd. vähän aitoja suomalaisia, mahd paljon tummahipiäisiä huonosti suomea puhuvia "mutakuonoja"
http://www.youtube.com/watch?v=dB95IxvcGgE
.
saa jatkaa ampumista??????
.
http://www.youtube.com/watch?v=H61J478-UEM
sanovat monet varsinkin muslimimaista tulleet kulttuurin rikastuttajat. Perhesiteet hankitaan tällä helpolla "nakkiudella" ja sen jälkeen onkin melkein mahdotonta poistaa henkilöä Suomesta tekipä tämä mitä hyvänsä.
Suomalainen nainen siis on suuri syyllinen siihen miksi meillä on suuri joukko rikollisia maahanmuuttajia maassa.
se suomalainen nainen onkin syypää siihen, että suomalaiset miehet "muuttuvat" rikollisen väkivaltaisiksi. Onhan maailmalla jo yleinen naurunaihe tuo suomi-poikien mustasukkaisuus.
mamu taisi olla ampuja.
Thorsin erottava ja Timo Soini nimitettävä välittömästi maahanmuuttoministeriksi. Vai eikös se Soini nykyisin ole europarlamentaarikko?
Sellon ampuja oli eronnut vaimostaan, jonka kanssa lapsia. Ei kait nyt lapset voi olla ainoa syy, rikollisen täällä pitämiseen. Pankoot koko perheen takaisin sieltä mistä tulivat siis kotiinsa, jonka maan kansalaisia olivat.
Esim. Somaleillakin aina hirveän suuri katras täällä perheen yhdistämisen takia. Käsittääkseni sitä yhtä Somalinuorukaista ei karkotettu, koska täällä lapsiu johon hän ei edes pitänyt yhteyttä.
Laki ihan sieltä ja syvältä.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Abdigadir_Osman_Hussein
lausuntoihin ei kannata luottaa, suu puhuu samaa kuin ... Tulkittavissa miten haluaa, monimutkaisesti ja laveasti. Hänen kokonaisarvionsa on jo tiedossa ja seuraukset maahanmuutopolitiikassa mm. 15.2.2009 uusien mamulakien johdosta on hillitön turvapaikkatulva maahamme.
Tämän vuoden mamubudjetti on 170.082.000,00 euroa:
http://web.eduskunta.fi/Resource.phx/eduskunta/index.htx?lng=fi
Budjetin pääluokka 26 SISÄASIAINMINISTERIÖN HALLINNONALA, kohta 40. Maahanmuutto
Lain mukaan henkilö voidaan karkottaa Suomesta, jos hän syyllistyy toistuviin rikoksiin tai rikokseen, josta tuomitaan vähintään vuosi vankeutta.
- Edellytykset ovat jo verraten väljiä. Päätöstä tehtäessä on tärkeää muistaa kokonaisharkinta. Onko henkilö töissä, onko hänellä lapsia Suomessa, miten kauan henkilö on Suomessa oleskellut? Thors luettelee.
Hänen mielestään kielteinen kansalaisuuspäätös ei myöskään voi automaattisesti johtaa oleskeluluvan epäämiseen.