vai käyttävätkö he työnantajansa koneita tällä palstalla tarinoimiseen, toisin sanoen varastavat
työaikaa työnantajaltaan.
työaikaa työnantajaltaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Kaikilla ei ole työaikaa, vaikka työnantaja olisikin. Joten vaikea varastaa sellaista, mitä ei edes ole olemassa... ;)
Toiset taas ovat yksityisyrittäjiä, jolloin ei ole työnantajaa ollenkaan. Ja osa voi olla eläkeläisiä tai opiskelijoita. Ehkä työttömiäkin joukkoon sopii.
Edelliseltä unohtui mainita, ne, jotka tekevät vuorotyötä.
Silloin on joskus aikaa näin päivälläkin olla koneella....
Mutta älä sinä siitä huolta kanna, kyllä me tiedetään varmaan kaikki aikuiset ihmiset, milloin meillä aikaa on!
Kun ei ole, napsautetaan kone kiinni!
Asia tuli mieleeni, kun katsoin uusien kirjoittajien määrää, muihin palstoihin nähden.
Tällä palstalla 100 uutta, islam palstalla 50
uutta, muilla palstoilla keskimäärin alle 10 uutta, mietinkin sitä eikö ihmisillä ole parempaa tekemistä, kuin roikkua täällä, tarkoitan tällä lestadiolaisia. Minusta nämä palstat on tavallaan
läpileikkaus yhteiskunnastamme ja kun vertaa lestadiolaisten määrää muihin ryhmiin, tulee mieleen, eikö teillä todellakaan ole hyödyllisempää tekemistä.
kovin järkevältä myöskään toisten asoita penkoa,
saatika tehdä tilastoa koneiden käyttäjistä.
Kuulehan mopo,täällä on paljon "oloneuvoksia" kuten esim.minä. Kyllä nyt sinä taidat "syylistyä" moiseen koska olet täällä,vai oletko "sosiaalipummi" ja elät työtätekevien veromarkoilla? Että epäasiallinen oli tuo sinun "heittosi"
olen yksityis yrittäjä ja Suomen kansalainen, vaikka asunkin toisessa valtiossa, tosin käyn Suomessa pari kertaa kuussa.
Sulla on varmaankin työn puute kun kerkiät täällä
arvostelemaan.No jääköön omaan arvoonsa sinun juttusi.
Samaa voisi kysyä keneltä tahansa tallaajalta mistä tahansa ryhmittymästä ja ryhmittymän ulkopuolelta!
Viestisi on hyvin lähellä herjausta, joka ei siis sovi netikettiin. Harkitse aiheitasi tarkemmin, ettei tarvitse ryhtyä poistohommiin.
"Joka syytön on, heittäköön ensimmäisen kiven!"
En minä herjaa, minulla heräsi vain mielenkiinto,
kun luin ja aloin vertailemaan uusien kirjoittajien määrää muihin palstoihin, tunnustan itsekin olevani jossain määrin nettiriippuvainen ja minun syyni kirjoitella on pitää kielitaito hyppysissä, kun elän ja työskentelen toisessa valtiossa.
Ei oo ! Ei ainakaan minua kohtaan ole herjaa jos kysytään varastanko vai en ?
Noo, istuskelen tässä pääjohtajan tuolilla jalat pöydällä ja siemailen sikari suussa konjamiiniä, aikaa on...
Kyllä töissä käydään ja myöskin opiskellaan.
...työnanatajan kanssa sopimus, että minä teen töitä siellä ja täällä ja jos tympii täällä, niin teen töitä siellä ja jos teen töitä siellä, niin relaan täällä, kunhan työ hoidetaan ajallaan ja niin kuin se pitää hoitaa, niin ei ole, eikä tule ongelmaa, joten emme varasta kumpikaan toisiltamme mitään.
Olet rehellinen itsellesi :o)
omaa konetta ja omaa aikaa , koska olen yrittäjä.
Työnteosta; takana lähes parin kuukauden työputki, 15-16 tuntia vuorokausi, nyt kotona
pienimpien lastan kanssa, joten voin kirjoitellakin.
Ei ole työtöntä vl. tuttua tiedossa.
Otan töihin jos sopiva sattuis kohdalle.
missä päin ja minkä alan hommaa on tarjolla
Miksi et kysy kaikilta tänne kirjoittavilta? Tänne kirjoittaa varsin moni ei-vl.
Muutenkaan kenenkään ajankäyttö ei liene yhteistä tällä palstalla retosteltavaa kauraa.
Oletko/oletko ollut käytännössä todellisessa elämässä tekemisissä lestadiolaisten kanssa?
Minä olen. Vanhoillislestadiolaisuuteen kääntyneitä on suvussani.
Luulempa että täällä kirjoittajista vl:ä ei ole kuin ehkä enintään 5%... Taitaapi olla jollain muulla aikaa solvata toisia ihmisiä..
%-lukua kukaan ei pysty sanomaan.
Kunhan luulottelet...
Käyn töissä.
Työssäni ei ole mahdollisuutta käyttää tietokonetta. Siksi käytän omaa konetta.
Ystävällisesti
Uusi uskonnollinen johtaja
Uudistusmielinen lestadiolaisuus
Heidän täytyisi käydä, jos kerran varastavat jopa aikaa työnantajalta..
Luulisin että kysyvät jos tietokoneen yksityis käyttö on sallittua.
Minä en käy töissä, enkä varasta keneltäkään nettiaikaa.